Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2019, 12:14 Aktualizované dňa 14.10.2019 o 12:26

Nahrávku Kočnera s Trnkom skúmajú. Dôležitý svedok bol zbavený mlčanlivosti

Nahrávka medzi Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom bola odoslaná na expertízne skúmanie.

Nahrávka medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom bola odoslaná na expertízne skúmanie. TASR to potvrdil zdroj z prostredia polície.

​Svedok bude vypočutý

Na sociálnej sieti polícia zároveň informuje, prípad však nemenuje, že bol zbavený mlčanlivosti dôležitý svedok, ktorý bude v blízkom čase vypočutý.

Polícia spresnila, že v trestnej veci zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu prijímania úplatku sú naďalej vykonávané procesné úkony.

"Vyšetrovateľ NAKA nemohol doteraz vypočuť dôležitého svedka, pretože nebol zbavený mlčanlivosti. Minulý týždeň však už prijal súhlas z Generálnej prokuratúry SR na zbavenie mlčanlivosti, v blízkej dobe bude zainteresovaná osoba vypočutá," uviedla polícia. Bližšie informácie podľa nej zatiaľ nie je možné poskytnúť.

Denník N v pondelok ráno informoval, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Kočnerom.

Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila.

Vyhrážky Trnkovi

Podľa Denníka N Kočner vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí.

Kauza Gorila sa týka údajného spisu Slovenskej informačnej služby zo sledovania šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Spis z rokov 2005 – 2006 unikol na internet v decembri 2011.

Haščák sa podľa neho mal stretávať v byte na Vazovovej ulici v Bratislave s politickými špičkami strán SDKÚ-DS, Smer-SD, KDH, ANO a SMK, dohodovať s nimi obchody a korumpovať ich. Do kauzy bola zapletená aj bývalá predsedníčka Fondu národného majetku Anna Bubeníková. Kauza vyústila do masových protestov, avšak doteraz nebola vyšetrená.

V roku 2016 sa vzdal funkcie šéf vyšetrovacieho tímu Marek Gajdoš s tým, že jeho slová o autenticite spisu prekážali vtedajšiemu policajnému riaditeľovi Tiborovi Gašparovi. Dotknutí politici sa k autenticite spisu nikdy priamo nevyjadrili, Penta ju odmieta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.