Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2019, 18:00

Advokát Markízy o Jankovskej: Ide o jedno z najhorších zlyhaní štátu, podozrenia sú zničujúce

  • V HNtelevízii sme sa rozprávali s advokátom TV Markíza Tomášom Kamencom o komunikácii Mariana Kočnera s Monikou Jankovskou aj o súdnom konaní v kauze zmenky.
  • Mal advokát pocit, že súdny proces v kauze zmenky nie je podľa zákona a niekto ho ovplyvňuje?
  • Aké mal pocity po prečítaní komunikácie z Threemy, kde sa o ňom rozprávajú Kočner s Jankovskou?
  • Ako prebieha aktuálny súdny proces v kauze zmenky? 
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Podozrenia, ktoré v súčasnosti existujú, sú obrovské. Hovorí v rozhovore pre HNtelevíziu advokát televízie Markíza Tomáš Kamenec o údajnej komunikácii Mariana Kočnera so sudkyňou a bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou. 

V komunikácii sa spomína aj samotný Kamenec, ktorého Kočner a Jankovská nazývajú "ryšavec." "Nijako sa ma to nedotýka, je mi jedno, ako ma Marian Kočner, poprípade Monika Jankovská volajú," tvrdí advokát.  

"Tie pocity súviseli s tým, čo táto komunikácia odhaľuje a aké závažné skutočnosti z nej vyplývajú," opisuje svoju reakciu po prečítaní komunikácie.

"Ak sa ukáže, že ide o autentickú komunikáciu, tak ide o jedno z najväčších zlyhaní štátu za posledných 20 rokov, aké si ja pamätám," dodáva.

"Netradičná rýchlosť konania"

Podľa komunikácie z aplikácie Threema mal Kočner cez Jankovskú úkolovať sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, ktorá rozhodovala spor Kočnera proti Markíze v prípade zmenky v hodnote osem miliónov eur.

Maruniaková v apríli 2018 rozhodla, že jedna zo štyroch zmeniek v hodnote 8,3 milióna eur, ktoré vraj v roku 2000 Kočnerovi podpísal Pavol Rusko, je pravá. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.