Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2019, 14:18

Koalíciu PS, Spolu a Za ľudí by zvažovalo voliť viac ako 27 percent voličov

Koalícii by určite dalo hlas 46,2 percenta voličov Za ľudí a ďalších 43 percent by ju zvažovalo.

Ak by sa pred voľbami pridala strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí ku koalícii PS/Spolu, volilo by ju 8 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus. 

Ďalších 19,3 percenta opýtaných by túto možnosť zvažovalo. Koalícii by určite nedalo hlas 65,6 percenta voličov. 

Zdroj: TV Markíza

​Koalíciu s Kiskovou stranou by volilo viac ako 50 percent voličov PS/Spolu a zvažovalo by ju 38,5 percenta. Proti takejto možnosti sa vyslovilo 11,3 percenta opýtaných.

46,2 percenta voličov Za ľudí by určite dalo hlas možnej koalícii, ďalších viac ako 43 percent by ju zvažovalo. So vstupom do koalície nesúhlasí 10,7 percenta respondentov. 

Jasné nie hovoria koalícii kiskovcov s progresívcami voliči Smeru. V prípade opozičných strán by sa možného presunu voličov k takejto koalícii mohli obávať najmä SaS a OĽaNO.

47,2 percenta voličov SaS uviedol, že by koalíciu PS/Spolu/Za ľudí volilo a určite by jej dalo hlas 2,6 percenta opýtaných. Z voličov OĽaNO by 40,3 percenta zvažovalo dať svoj hlas takémuto zoskupeniu. 

  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.