Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2019, 15:38

Danko s Pellegrinim leteli na Gottovu rozlúčku dvomi špeciálmi. Premiér mal odmietnuť ponuku na spoločný let

Úrad vlády vysvetlil, že premiér mal v piatok večer stretnutie s Donaldom Tuskom, preto letel z Popradu.

Peter Pellegrini a Andrej Danko
Zdroj: TASR/J. Novák

Premiér Peter Pellegrini a šéf parlamentu Andrej Danko leteli na rozlúčku s legendárnym českým spevákom Karlom Gottom dvomi špeciálmi. Informuje portál pluska.sk.

Odmietol ponuku

Podľa Dankovho hovorcu Tomáša Kostelníka šéf parlamentu spoločný let navrhol, premiér však túto ponuku odmietol. „Predseda parlamentu Andrej Danko navrhol premiérovi Petrovi Pellegrinimu, aby išli do Prahy spoločne. No ten to odmietol, lebo letí z Popradu,“ povedal Dankov hovorca Tomáš Kostelník. 

Pellegriniho hovorkyňa pre portál uviedla, že premiér mal včera program v Trenčíne a večer sa v Poprade stretol so šéfom Európskej rady Donaldom Tuskom.

To bol dôvod, prečo letel z Popradu. „Pán premiér dnes končí pracovný program o 22.00 hod., zajtra musí vstávať, aby sme o deviatej leteli do Prahy. Musíme tam byť najneskôr o 10:00 hod.,“ vysvetlila Macíková.

Danko o Gottovi

Obaja ústavní činitelia sa v sobotu zúčastnili na rozlúčke s legendou v pražskej katedrále.

Karel Gott ľudí nerozdeľoval, on ich spájal. Spájal nielen susedov, ľudí rôzneho politického presvedčenia, ale aj národy. Bol to Čecho-Slovák telom aj dušou. Asi neexistuje človek, ktorý by ho nemal rád. Jeho charakteristickými črtami boli najmä pokora a ľudskosť. V tejto chvíli by sme sa mali len ukloniť a poďakovať sa za jeho lásku a dobrotu, ktorú všetkým celý život dával. Bude nám veľmi chýbať, ale jeho bohatá tvorba ho udrží nažive naveky,“ povedal počas krátkeho mediálneho brífingu po pohrebe Andrej Danko. 

Gottovi bude z Dankovej iniciatívy venovaná aj zádušná svätá omša v novo-otvorenej kaplnke na Bratislavskom hrade, ktorá sa bude konať v nedeľu o 15.00 hod.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.