Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2019, 16:56

Polícia preveruje Kotlebu v súvislosti s možným sexuálnym zneužívaním

Marian Kotleba, ktorý v minulosti pôsobil ako učiteľ na gymnáziu v Banskej Bystrici, mal mať pomer s mladistvou študentkou.

Polícia preveruje Kotlebu v súvislosti s možným sexuálnym zneužívaním
Zdroj: TASR

Polícia preveruje predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu v súvislosti s podozrením zo sexuálneho zneužívania.

Informovala o tom hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Mária Faltániová.

"Uvedená informácia bola odstúpená na preverenie na vecne a miestne príslušný útvar – Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici s podozrením zo spáchania zločinu sexuálne zneužívanie," komentovala Faltániová.

Portál Topky.sk v piatok informoval, že Kotleba, ktorý v minulosti pôsobil ako učiteľ na gymnáziu v Banskej Bystrici, mal mať pomer s mladistvou študentkou. Tá otehotnela a tvrdila, že otcom je práve Kotleba.

ĽSNS obvinenia odmieta. Uviedol to podpredseda strany Martin Beluský.

"Uvedené informácie sú nepravdivé. Jediné dieťa, ktoré Marian Kotleba má, je syn Ľudovít s manželkou Frederikou. Tieto informácie už boli viackrát v minulosti na neho vytiahnuté ako pokus o jeho diskreditáciu a poškodenie mena," komentoval.

Ako doplnil, Kotleba mal v minulosti dlhoročný vzťah so ženou, ktorá bola jeho rovesníčka. "Aj v tomto prípade niekto účelovo vyťahuje klamstvá pred voľbami, pretože obviňovať je jednoduché," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.