Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2019, 18:30

Takto napreduje výrazná obnova Mlynských nív. Pozrite si zábery z interiéru

Práce napredujú aj na ulici Mlynské nivy a okolitej infraštruktúre. Rysovať sa začal aj podzemný kruhový objazd.

Spoločnosť HB Reavis, ktorá stojí za projektom Mlynských Nív ukázala, ako prebiehajú práce. Súčasťou tohto projektu bude aj autobusová stanica Nivy a Nivy Tower a kruhový podzemný objazd.

"O približne dva mesiace plánujeme poslednú betonáž stropu. Okrem toho pracujeme na oceľových konštrukciách. Tie sú celkovo zrealizované na 28percent," informuje developer.

​Nivy Tower bude najvyššia kancelárska veža naSlovensku s výškou 125 metrov. V súčasnosti sa ukončujú betonáže všetkých nosných konštrukcií a finalizuje sa aj osádzanie fasády.

"Intenzívne práce prebiehajú na technologických podlažiach (30. a 31. poschodie), kde pripájame rôzne zariadenia, aby mohla veža fungovať na 100 percent. Ešte intenzívnejšie práce však prebiehajú v samotnom vnútri, keďže sa postupne chystáme na príchod prvých nájomcov veže. Ide o práce vo výťahových lobby, na schodiskách a samotných poschodiach," vysvetlila spoločnosť HB Reavis.

Práce napredujú aj na ulici Mlynské nivy a okolitej infraštruktúre. Rysovať sa začal aj podzemný kruhový objazd.

"Rovnako postupujú aj ďalšie práce. Napríklad na Svätoplukovej ulici sme už takmer dobudovali odbočovací pruh doprava na Mlynské nivy a čoskoro sa púšťame aj do druhého smeru tejto ulice. Z tohto dôvodu dôjde k zúženiu jazdného pruhu v smere na Záhradnícku."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.