Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Slovensko sa niekoľko rokov zlepšovalo v rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra. V tom najnovšom sme sa posunuli o jednu priečku nižšie – na 42. miesto. Zaujímavý je pohľad na oblasť pracovného trhu. Tam sme na jednej strane svetovým lídrom v právach pracovníkov, na strane druhej sme zas na chvoste rebríčka v zamestnávaní cudzincov.


Práva zamestnancov
Prvá priečka na svete. Takéto umiestnenie dosiahlo Slovensko v právach zamestnancov. Ukazuje to rebríček Svetového ekonomického fóra, ktorý meria široké spektrum ukazovateľov – mapuje napríklad to, aké prekážky vláda kladie podnikate

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.