Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2019, 14:07 Aktualizované dňa 09.10.2019 o 14:26

V prípade zadržaného mobilu Jankovskej začali trestné stíhanie

Polícia vytvorila pracovnú skupinu s názvom "HMLA."

V prípade týkajúceho sa zadržaných mobilov bolo začaté trestné stíhanie pre viaceré trestné činy. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti. Zároveň bola zriadená pracovná skupina s názvom "HMLA", ktorá sa prípadom zaoberá. V prípade zatiaľ nebola obvinená žiadna konkrétna osoba.

"V súvislosti so zadržanými mobilmi riaditeľ NAKA dal svojim rozkazom zriadiť pracovnú skupinu, ktorá sa zaoberá vyšetrovaním prípadu. Je zložená z vyšetrovateľa, operatívcov a analytika," píše v statuse polícia. 

Polícia vykonala v auguste zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. NAKA zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala.

​Mobilné telefóny zadržali bývalej štátnej tajomníčke na ministerstve spravodlivosti Monike Jankovskej a jej bývalej podriadenej, dnes bratislavskej sudkyni Zuzane Maruniakovej. Práve sudkyňa mala na pokyn Jankovskej rozhodnúť kauzu zmenky v prospech Mariana Kočnera. 

Ten si podľa medializovaných informácií z aplikácie Threema mal rozhodnutie dohadovať priamo s Jankovskou, s ktorou si mal vymeniť vyše šesť tisíc správ. Mobilné telefóny im boli zadržané po medializovaní komunikácie medzi Jankovskou a Kočnerom. 

Mobily mali byť zaistené aj ďalším sudcom a prokurátorovi. 

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik tento týždeň nevedel povedať, kedy padne rozhodnutie v prípade sudcov a prokurátora, ktorým mali byť odobraté mobily. "Spis si prokurátorka vyžiadala, preskúma spis a bude na jej rozhodnutí, či sú tam dôvody na vznesenie, alebo nie sú," odpovedal novinárom v súvislosti s tým, či budú vznesené obvinenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.