Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2019, 21:35

Najvyšší súd sprísnil tresty gangu sátorovcov

Zločinecká skupina sátorovcov pôsobila na južnom Slovensku. Podľa prokurátora nemajú v počte vrážd konkurenciu nielen na území Slovenska.

Najvyšší súd sprísnil tresty gangu sátorovcov
Zdroj: Archív HN

Najvyšší súd (NS) SR na utorňajšom pojednávaní sprísnil tresty štyrom členom skupiny tzv. sátorovcov. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Pavel Vlčko si odsedí vo väzení 25 rokov a Rolandovi Szamaránskemu a Andorovi Márikovi súd uložil výnimočný trest odňatia slobody vo výmere 18 rokov. Všetkých troch zaradil do tretej nápravnovýchovnej skupiny.

​NS SR potvrdil trest Kristiánovi Kádárovi, ktorý si podľa rozsudku Špecializovaného trestného súdu odsedí 25 rokov a všetkým štyrom navyše uložil aj trest prepadnutia majetku.

Zločinecká skupina sátorovcov pôsobila na južnom Slovensku. Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry sátorovci v počte vrážd nemajú konkurenciu nielen na území Slovenska.

Medzi najbrutálnejšie popravy sátorovcov, za ktoré boli súdení, patrí vražda "vlastného" Andreja Reisza, ktorého zastrelili v roku 2006 a následne jeho telo rozporciovali, niektoré kusy pomleli a hodili do rieky.

Rovnako brutálna bola aj vražda bosa ich gangu Ľudovíta Sátora v roku 2010.

Jeho kostrové pozostatky sa doteraz nenašli a rovnako ani zbraň.Sátorovo zakopané telo mali viackrát presúvať z miesta na miesto, keď sa dozvedeli, čo chystá polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata