Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2019, 13:48 Aktualizované dňa 08.10.2019 o 15:58

Justičná mafia nebola nikdy bližšie k Smeru, tvrdí Šeliga. Pre Fica má výzvu

Jankovská je podľa Šeligu zrastená so stranou Smer.

Kauza Moniky Jankovskej ukazuje, že justičná mafia nebola nikdy bližšie k Smeru a Robertovi Ficovi. V stanovisku to tvrdí podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Podľa neho táto kauza presahuje trestný a disciplinárny rozmer.

Jankovská je podľa Šeligu zrastená so stranou Smer. "Stačí si pripomenúť známe fakty – bol to Robert Fico, ktorý ju dvakrát nominoval za štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti. Rovnako ju dal na kandidátku Smeru, pretláčal ju do Súdnej rady, pretláčal ju na Ústavný súd a nakoniec jej ďakoval za kus dobrej roboty," tvrdí Šeliga.

Práve to má podľa neho dokazuje, že justičná mafia nikdy nebola tak blízko Smeru a Fica. Predsedovi najsilnejšej vládnej strany pre to adresoval jasnú výzvu. "To všetko, čo sme sa dozvedeli a čo vyplávalo na povrch je tak vážne, že by sa mal pán Fico vzdať svojho poslaneckého mandátu," dodal. 

​Monika Jankovská bola štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti, kde skončila kvôli medializovanej komunikácii s Marianom Kočnerom. Pre neho mala priamo ovplyvňovať sudkyňu Zuzanu Maruniakovú v kauze zmeniek. S Kočnerom si mala vymeniť celkovo vyše šesťtisíc správ. 

Na ministerstvo ju navrhol práve vládny Smer. Po konci vo funkcii sa vrátila ako sudkyňa do talára. Minister spravodlivosti Gábor Gál však voči nej inicioval disciplinárne konanie, aby jej funkcia sudcu bola pozastavená. 

Smer sa k tomu odmietol vyjadriť. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.