Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2019, 11:14 Aktualizované dňa 08.10.2019 o 13:13

V SaS skončila podpredsedníčka Kiššová. Patrila k Sulíkovým kritikom

Poslankyňa momentálne nechce hovoriť o svojej budúcnosti.

Podpredsedníčka SaS a poslankyňa Jana Kiššová končí v strane. Kiššová patrila k Demokratickému jadru, platfrorme, ktorá sa vytvorila okolo Ľubomíra Galka a kritizovala Richarda Sulíka. Na facebooku o tom informovalo Demokratické jadro. 

Ten všetkých kritikov vylúčil z kandidátnej listiny. Jedine Kiššovej ponúkol miesto na kandidátke do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Tá to odmietla.

"Po desiatich rokoch práce a zápasov je to pre mňa veľmi ťažká a smutná chvíľa. Ale musím povedať, že aj veľké oslobodenie. Dnešná SaS už nie je tou stranou, do ktorej som pred desiatimi rokmi plná ideálov vstupovala. Pre mňa tam vládne neznesiteľná atmosféra, v ktorej sa už nechcem ďalej dusiť. Prežili sme veľmi stresujúce obdobie, lámali sa charaktery, prijímali ťažké rozhodnutia a rozpadali staré priateľstvá," okomentovala svoje rozhodnutie Kiššová. 

"K dnešnému dňu som oznámila Richardovi Sulíkovi a aj kolegom, že opúšťam stranu SaS,“ potvrdila Kiššová pre HN. Tá taktiež spresnila, že poslala predsedovi mail s oficiálnym oznámením, a osobne sa o téme so Sulíkom zatiaľ nebavila. 

Ten v stanovisku zaslanom prostredníctvom tlačového oddelenia skonštatoval, že Kiššovej krok oceňuje, lebo členov Demokratického jadra vyzýval, by stranu opustili.

"Jana Kiššová je moja rodinná priateľka 17 rokov, a preto ma veľmi mrzí, že to takto dopadlo. Bohužiaľ, skupinka Demokratického jadra robila všetko pre to, aby to práve takto skončilo. Odmietali viacero návrhov dohôd a ku koncu odmietali aj komunikáciu. Včera dokonca neprišli ani na Republikovú radu. Je mi ľúto týchto ľudí," dodal Sulík. 

Platforma bude rokovať

O svojej budúcnosti Kiššová podľa vlastných slov zatiaľ neuvažovala. "Zo situácie, ktorá sa udiala v SaS som tak sklamaná, a je to pre mňa tak silný zážitok, že nad ďalšími krokmi som zatiaľ neuvažovala. Potrebujem nejaký odstup,“ povedala poslankyňa Národnej rady.

Platforma Demokratické jadro sa podľa informácií HN stretne zajtra vo večerných hodinách a prediskutuje svoju budúcnosť. Kiššová priznala, že sa neformálneho stretnutie taktiež zúčastní. Zatiaľ totiž nie je jasné, ako naložia so svojou budúcnosťou ostatní kritici Sulíkovho vedenia. "Je mi ľúto, že SaS nie je stranou, do ktorej som vstupovala,“ odkázala liberálom Kiššová.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.