Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 13:48

Druckerovu stranu Dobrá voľba oficiálne zaregistrovali

trana začiatkom septembra odovzdala na ministerstve takmer 30-tisíc podpisov od občanov.

Druckerovu stranu Dobrá voľba oficiálne zaregistrovali
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Ministerstvo vnútra v pondelok zaregistrovalo stranu exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera s názvom Dobrá voľba. Uviedli to z tlačového odboru ministerstva.

Strana začiatkom septembra odovzdala na ministerstve takmer 30-tisíc podpisov od občanov. Na registráciu strany je potrebných minimálne 10-tisíc podpisov.

V HNtelevízii si pozrite nedávny rozhovor s exministrom Tomášom Druckerom:

​V tíme Dobrej voľby budú napríklad súčasní poslanci Národnej rady Katarína Cséfalvayová a Martin Fedor.

S Druckerom budú spolupracovať aj rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská či bývalá novinárka Anna Ghannamová, ktorá pôsobí v sociálnej oblasti.

​V tíme je aj bývalý šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan.

Prioritami strany majú byť témy silnej prorodinnej politiky, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojná starostlivosť o seniorov a zraniteľných občanov či fungujúci a poctivý štát.

Drucker na septembrovej tlačovej konferencii uviedol, že má výhradu k niektorým ľuďom vo vedení Smeru, predsedu strany Roberta Fica považuje za osobu, s ktorou by mal problém, aby sa zúčastňovala akoukoľvek formou na vedení krajiny.

Podotkol však, že spoluprácu so Smerom či stranou Andreja Kisku Za ľudí vylučovať dopredu nebude

Na Slovensku je zaregistrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí. Na webstránke ministerstva sú oznámenia o zbieraní podpisov ďalších viac ako 20 vznikajúcich subjektov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.