Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 09:25 Aktualizované dňa 07.10.2019 o 13:10

Zsuzsovú previezla eskorta do Nitry, má sa oboznámiť so spisom

Vyšetrovateľ chce uzavrieť vyšetrovanie vraždy a dať návrh na podanie obžaloby prokurátorovi.

Alena Zsuzsová, obvinená z objednávky vraždy Jána Kuciaka, študuje na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Nitre spis vo veci vraždy novinára a jeho snúbenice. Informáciu priniesla televízia Markíza na svojom webe.

Jej právny zástupca Štefan Neszméry pre TASR pripustil, že možno požiadajú o predĺženie lehoty na preštudovanie spisu.

Obhajca obvinenej uviedol, že ak budú doplňovať dokazovanie, urobia tak najskôr v piatok (11. 10.), vzhľadom na obsah vyšetrovacieho spisu.

Ten má podľa Neszméryho 55 zväzkov, čiže možno budú žiadať predĺženie lehoty na preštudovanie. "Sú veci, ktoré sme zatiaľ nevideli, ktoré nám neboli zverejnené a teraz ich študujeme," uzavrel advokát.

So spisom sa už oboznamovali zástupcovia poškodených rodín Kuciakovcov a Kušnírovcov. Obhajoba Mariana K., ktorý je z vraždy obvinený ako jej objednávateľ, sa s výsledkami vyšetrovania mohla oboznamovať do 4. októbra.

Zsuzsová je okrem vraždy Kuciaka obvinená aj z objednávky vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka a z prípravy vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.