Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2019, 00:00

Raketová politická kariéra Václava Miku narazila. Stačilo pár dní a je koniec

V emotívnej správe Václav Mika vysvetlil dôvody, prečo sa rozhodol z kandidátky náhle odstúpiť.

Richard Sulík v pondelok vo veľkom štýle predstavil svoju kandidátku pre nadchádzajúce parlamentné voľby. Teda presnejšie elitnú pätnástku mien. Na desiate miesto zaradil Václava Miku.

Vyzeralo to, že pôjde o výrazný vstup bývalého šéfa RTVS do politiky. Sulík ho odprezentoval ako odborníka na kultúra a schopného človeka, ktorý môže výrazne túto oblasť posunúť (viac sa dozviete vo videu).

​Mika na tom istom brífingu predstavil svoje plány. Okrem iného vyhlásil, že strana SaS sa mu veľmi páči, lebo v nej robia najlepší ľudia.

O necelé štyri dni to však už neplatilo. Mika napokon z kandidátky odstúpil vo štvrtok ráno.

"Na vlastnej koži som pocítil intrigy a ohováranie zo strany takzvaného Demokratického jadra SaS. Preto som prijal slobodné a zodpovedné rozhodnutie. Dnešným dňom som predsedovi strany SaS Richardovi Sulíkovi oznámil, že odstupujem z kandidatúry na poslanca NR SR v nadchádzajúcich parlamentných voľbách," napísal Mika s tým, že aj naďalej ostáva sympatizantom strany.

Reagoval na to, že demokratické jadro Miku spochybňovalo a ľudia okolo Ľubomíra Galka ho označovali nominantom Smeru za Ficovej vlády na post riaditeľa RTVS. Potom prišiel osudný štvtok a raketová kariéra Václava Miku sa skončila. Náhle.

V emotívnej správe vysvetlil dôvody, prečo sa rozhodol z kandidátky odstúpiť. Po reakcii Sulíka Mika reagoval znovu.

Povedal, že je slobodný človek a môže si dovoliť robiť slobodné rozhodnutia.

Toto moje principiálne rozhodnutie je o to ťažšie, že strana Sloboda a Solidarita pre mňa vždy bola a bude stranou odborníkov. Držím palce Richardovi Sulíkovi, aby na sobotňajšom sneme zvíťazila odbornosť a profesionalita."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.