Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2019, 20:31

Jankovská by nemala vykonávať sudcovské povinnosti, tvrdí Most

Medializovanú údajnú komunikáciu Mariana Kočnera a Moniky Jankovskej považuje strana za "mimoriadne závažné informácie".

Béla Bugár
Zdroj: TASR/J. Kotian

Po dobu, kým nebude známe právoplatné rozhodnutie súdu, by nemala bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská vykonávať sudcovské povinnosti a svojej funkcie by sa mala vzdať okamžite. Uviedla to koaličná strana Most-Híd.

Medializovanú údajnú komunikáciu Mariana Kočnera a Jankovskej považuje strana za "mimoriadne závažné informácie".

Spoločnosť má podľa Mosta-Híd právo vedieť, či sú tieto informácia pravdivé.

"Preto by orgány činné v trestnom konaní mali urýchlene konať a ak vyšetrenie dokáže pravdivosť týchto informácií, vzniesť obvinenie voči tejto osobe a postaviť ju pred súd," povedala hovorkyňa strany Klára Debnár.

Z údajnej komunikácie medzi Kočnerom a Jankovskou, ktorú opisuje Denník N, vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom.

Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti. Jankovská autenticitu tejto komunikácie odmieta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.