Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 19:00

Mika vysvetľoval, aké má kontakty na Smer. Sulík sa stal obeťou sprisahania, tvrdí

  • V rozhovore s Václavom Mikom sa dozviete:
  • Prečo sa rozhodol kandidovať práve za SaS.
  • Kto ho ešte lákal do politiky.
  • Ako vníma krízu v SaS.
  • A aký je jeho vzťah k Marianovi Kočnerovi.

V roku 2007 ste tvrdili, že do politiky nebudete vstupovať. Čo sa odvtedy zmenilo?
No veľa. Nielen na politickej scéne, ale aj vo mne alebo v náladách, ktoré mám. Ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy.

To rozhodnutie vychádza z toho, že prídete k jasnému záveru, že jediný spôsob, ako meniť veci, ako dosiahnuť ciele a zmenu, je politika. Lebo tam sa rozhoduje.

Aj o tom, ako bude riadená naša kultúra, kto bude na čele Národného divadla, ako sa riadia verejnoprávne médiá. Teda oblasť, ktorá mi je veľmi blízka. Teda kultúra a sloboda médií.

Čiže vy sám ste cítili nejakú potrebu, že chcete ísť do politiky, alebo to bolo o tom, že ste dostali ponuku, ktorá sa neodmieta?
Vždy to je prienik. Ja som mal k politike blízko aj na mediálnej strane a nie je prekvapením, že poznám väčšinu politikov aj históriu.

A mám mediálny záznam o tom, čo sa všetko udialo, a rovnako si uvedomujem, že prejsť na druhú stranu rieky môže byť komplikované, zložité, možno aj ťažké.

Ale mám už vek a skúsenosť, keď sa viem rozhodnúť. A tak som sa rozhodol.

Prečo strana SaS?
Keď hovorím o slove prieniky, tak tam to zapadá viac ako dobre. Ja som historicky skôr na tej pravej strane spektra. Moji rodičia boli v 50. rokoch perzekvovaní.

Boli sme rodina, ktorá tým trpela. A to je veľmi dlhý príbeh, takže vždy som mal bližšie k pravej strane politického spektra. SaS je strana, ktorá má veľký priestor pre toleranciu názorov a na prvom mieste je odbornosť, profesionalita.

Preto láka do svojich radov aj profesionálov, ktorí sú možno politicky konzervatívnejší, alebo zo spektra, ktoré prináša iný pohľad na veci.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.