Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

V roku 2007 ste tvrdili, že do politiky nebudete vstupovať. Čo sa odvtedy zmenilo?
No veľa. Nielen na politickej scéne, ale aj vo mne alebo v náladách, ktoré mám. Ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy.

To rozhodnutie vychádza z toho, že prídete k jasnému záveru, že jediný spôsob, ako meniť veci, ako dosiahnuť ciele a zmenu, je politika. Lebo tam sa rozhoduje.

Aj o tom, ako bude riadená naša kultúra, kto bude na čele Národného divadla, ako sa riadia verejnoprávne médiá. Teda oblasť, ktorá mi je veľmi blízka. Teda kultúra a sloboda médií.

Čiže vy sám ste cítili nejakú potrebu, že chcete ísť do politiky, alebo to bolo o tom, že ste dostali ponuku, ktorá sa neodmieta?
Vždy to je prienik. Ja som mal k politike blízko aj na mediálnej strane a nie je prekvapením, že poznám väčšinu politikov aj históriu.

A mám mediálny záznam o tom, čo sa všetko udialo, a rovnako si uvedomujem, že prejsť na druhú stranu rieky môže byť komplikované, zložité, možno aj ťažké.

Ale mám už vek a skúsenosť, keď sa viem rozhodnúť. A tak som sa rozhodol.

Prečo strana SaS?
Keď hovorím o slove prieniky, tak tam to zapadá viac ako dobre. Ja som historicky skôr na tej pravej strane spektra. Moji rodičia boli v 50. rokoch perzekvovaní.

Boli sme rodina, ktorá tým trpela. A to je veľmi dlhý príbeh, takže vždy som mal bližšie k pravej strane politického spektra. SaS je strana, ktorá má veľký priestor pre toleranciu názorov a na prvom mieste je odbornosť, profesionalita.

Preto láka do svojich radov aj profesionálov, ktorí sú možno politicky konzervatívnejší, alebo zo spektra, ktoré prináša iný pohľad na veci.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.