Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 10:49

Šefčovič úspešne prešiel "grilovaním" v europarlamente, odporučili ho jednomyseľne

Koordinátori výborov jednomyseľne odporučili Maroša Šefčoviča za člena eurokomisie.

Šefčovič úspešne prešiel "grilovaním" v europarlamente, odporučili ho jednomyseľne
Zdroj: TASR/AP

Pondelňajšie vypočúvanie slovenského eurokomisára Maroša Šefčoviča na pôde Európskeho parlamentu bolo úspešné. Potvrdili to nemenované zdroje z prostredia europarlamentu.

Podľa týchto zdrojov koordinátori (predsedovia výborov a zástupcovia politických frakcií v nich) z Výboru pre ústavné veci (AFCO) a Výboru pre právne veci (JURI) jednomyseľne odobrili nomináciu Šefčoviča na post podpredsedu Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad.

V priebehu utorka prebehnú formálne kroky, keď koordinátori výborov pošlú Konferencii predsedov výborov dôverný odporúčací list, v ktorom informujú o výsledku svojho rozhodnutia.

Uvedú v ňom, či sa už vypočutý kandidát môže stať členom kolégia komisárov a plniť si povinnosti, ktoré mu boli pridelené.

Ak by sa stanoviská členov výborov, ktoré mali na starosti verejné vypočutie líšili, bola by potrebná podpora koordinátorov zastupujúcich najmenej dve tretiny členov výboru.

V prípade híringu slovenského eurokomisára však k tejto situácii nedošlo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.