Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2019, 00:00

Nová posila PS a Spolu: Obedy zadarmo sú takým dobrým riešením, ako opravovať hodinky päťkilovým kladivom

Kľúčom ako zlepšiť školstvo je podľa neho viac investovať do vzdelávania.

Trinásť rokov pôsobil ako najvyššie postavený slovenský úradník v Európskej komisii, šéfoval tritisíc ľuďom v Spoločnom výskumnom centre Európskej komisie. Teraz sa vrátil a pôsobí ako odborník na oblasť vzdelávania v koalícií Progresívne Slovensko a Spolu.

 „My sme boli také špecifické pracovisko. Je to vedecký a poznatkový servis Európskej komisie,“ vysvetľuje svoju úlohu v Bruseli v rozhovore Vladimír Šucha.

Hovorí, že centrum je veľmi kvalitné vedecké pracovisko. Jeho úlohou bolo zistenia a závery posunúť čo najbližšie k politickému rozhodnutiu.

Predtým pôsobil v slovenskom negociačnom tíme, to znamená, že sa zúčastnil rokovaní pred vstupom Slovenska do Európskej únie.

Keďže je v európskych štruktúrach od začiatku, ťažko sa mu počúvajú vyjadrenia o „diktáte Bruselu“, čo zaznieva aj od politikov. „Tam sa neviem rozhodnúť, že čo je horšie. Či je horšie, že nevedia ako to funguje, alebo vedia ako to funguje a naschvál zavádzajú občanov,“ myslí si.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.