Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2019, 00:00

Nová posila PS a Spolu: Obedy zadarmo sú takým dobrým riešením, ako opravovať hodinky päťkilovým kladivom

Kľúčom ako zlepšiť školstvo je podľa neho viac investovať do vzdelávania.

Trinásť rokov pôsobil ako najvyššie postavený slovenský úradník v Európskej komisii, šéfoval tritisíc ľuďom v Spoločnom výskumnom centre Európskej komisie. Teraz sa vrátil a pôsobí ako odborník na oblasť vzdelávania v koalícií Progresívne Slovensko a Spolu.

 „My sme boli také špecifické pracovisko. Je to vedecký a poznatkový servis Európskej komisie,“ vysvetľuje svoju úlohu v Bruseli v rozhovore Vladimír Šucha.

Hovorí, že centrum je veľmi kvalitné vedecké pracovisko. Jeho úlohou bolo zistenia a závery posunúť čo najbližšie k politickému rozhodnutiu.

Predtým pôsobil v slovenskom negociačnom tíme, to znamená, že sa zúčastnil rokovaní pred vstupom Slovenska do Európskej únie.

Keďže je v európskych štruktúrach od začiatku, ťažko sa mu počúvajú vyjadrenia o „diktáte Bruselu“, čo zaznieva aj od politikov. „Tam sa neviem rozhodnúť, že čo je horšie. Či je horšie, že nevedia ako to funguje, alebo vedia ako to funguje a naschvál zavádzajú občanov,“ myslí si.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.