Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2019, 13:55 Aktualizované dňa 30.09.2019 o 15:15

Sulík nás vymenil za ľudí ako Mika, ktorý bol nominantom Smeru, reagujú rebeli z SaS

Ľubomír Galko povedal, že záujmom Slovenska je, aby táto vláda skončila.

Kandidátka SaS, ktorú navrhol Richard Sulík, znamená rozčesnutú stranu SaS. Na brífingu to vyhlásil poslanec Jozef Rajtár, ktorý je členom nového demokratického jadra SaS. Jeho predstavitelia reagovali na Sulíka, ktorý ukázal svoj návrh na kandidátky.

Kritika na Miku

Richard Sulík vymenil ľudí, ktorí stranu zakladali, budovali program, bojovali proti korupcii. Vymenil takýchto ľudí za Václava Miku, ktorý bol nominantom Ficovej strany Smer-SD na riaditeľa RTVS,“ vyhlásil Rajtár.

Ľubomír Galko doplnil, že záujmom Slovenska je, aby táto vláda skončila. "Ak neskončí Smer vinou SaS, tak si to odnesú všetci," vyhlásil Galko.

​Galko tiež reagoval na výrok Sulíka o potrebe stability klubu po voľbách. V tejto súvislosti poukázal na viacero mien zo Sulíkovho návrhu, ktoré v minulosti opustili stranu a poslanecký klub.

Zdôraznil, že ak by uspeli vo voľbách na kandidačnej listine SaS, stranu by neopustili. Ak by Sulík pristúpil ku kompromisu v súčasnosti, podľa Galkových slov by ho podporila drvivá väčšina členov.

Kiššová zatiaľ odmietla

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová, ktorá je tiež členkou platformy, sa na sociálnej sieti vyjadrila, že nebude na kandidátke strany, ak tam nebudú "kľúčoví saskári".

Sulík v pondelok predstavil svoj návrh kandidátky, ktorý budú členovia SaS schvaľovať na nominačnom kongrese. Na zozname kandidátov do budúcoročných parlamentných volieb chýbajú členovia Demokratického jadra SaS ako Ľubomír Galko, Natália Blahová či Jozef Rajtár. Niekoľko miest v jeho návrhu však ostalo voľných.

Číslo tri na Sulíkovej kandidátke by mohla obsadiť práve Kiššová.

Medzi prvými 15 menami na návrhu kandidátky figurujú mená viacerých poslancov Národnej rady (NR) SR z klubu SaS, ale aj exriaditeľa RTVS Václava Miku a šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Drobu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.