Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2019, 00:00

Psychologička: Čoraz mladšie deti trpia vyhorením. Nie každý musí začať úspešný start-up v šestnástich

Vysoké nároky na seba kladú aj školáci, chcú ovládať niekoľko jazykov či vrcholovo športovať.

Niekoľko krúžkov, doučovania a domáce úlohy – takto často vyzerá týždeň dnešných detí. Najmenšie deti majú zase priveľa hračiek a tým pádom aj podnetov.

„Závisí od toho, akým spôsobom prichádzajú s tými podnetmi do styku. Akým spôsobom ich rodičia využívajú,“ hovorí psychologička Linda Klein.

Ako hovorí, hračky, ktoré sú určené na vzdelávanie detí, by mali používať spolu s dospelými. Tí by ich mali naučiť hrať sa.

„Ak má dieťa plnú izbu hračiek, na ktoré sadá prach, môžeme rozmýšľať nad tým, aký mu to dá odkaz k životným hodnotám.“

Ako tvrdí, voľakedy deťom stačilo pár vecí – drevo, piesok, hlina, alebo na jeseň gaštany. Deti mali zo sveta okolo jedno veľké ihrisko. „Potrebujeme sa najprv zoznámiť s tým okolitým svetom a potom vstupovať do vymožeností dnešnej doby,“ vysvetľuje, že dieťa si najprv potrebuje svet ohmatať.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.