Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2019, 11:11

Veľmi si vážim rozhodnutie, že Smer vkladá dôveru do mojich rúk, tvrdí Pellegrini

​Podľa ministra financií Ladislava Kamenického je určenie Pellegriniho ako lídra do volieb rozumným riešením.

Veľmi si vážim rozhodnutie, že Smer vkladá dôveru do mojich rúk, tvrdí Pellegrini
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Možnosť byť lídrom kandidačnej listiny Smeru je pre súčasného predsedu vlády a podpredsedu strany Petra Pellegriniho veľkým ocenením i výzvou zároveň.

"Urobím všetko preto, aby som prispel k tomu, že strana Smer-SD ostane naďalej najúspešnejším a najstabilnejším prvkom na slovenskej politickej scéne," povedal po piatkovom rokovaní vlády.

​ To, že o lídrovi kandidátky informoval predseda Smeru Robert Fico tlačovým oznámením, nepovažuje za niečo, čo je potrebné komentovať.

"Ja som človek zameraný na výsledok, nie na formu,“ poznamenal premiér, ktorý navyše predpokladá, že oficiálne akty týkajúce sa kandidátky budú ešte nasledovať.

​Podľa ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) je určenie Pellegriniho ako lídra do volieb rozumným riešením, predpokladá, že vzišlo z dohody medzi predsedom strany a premiérom. "Dôležité je to, aby Smer získal čo najlepšiu pozíciu a výsledok vo voľbách," zdôraznil Kamenický.

Hovorca Smeru Ján Mažgút vo štvrtok informoval, že predseda strany Robert Fico navrhne, aby Pellegrini viedol Smer do parlamentných volieb. Dohodu na lídrovi strany do volieb avizoval aj premiér po stredajšej vláde.

​V lete sa hovorilo o napätých vzťahoch medzi Ficom a Pellegrinim. Ten v stredu skonštatoval, že sú obaja dospelí ľudia, ktorí môžu mať na veci rozdielne názory, ale vedú medzi sebou konštruktívne debaty, ktoré môžu stranu posúvať ďalej.

Doplnil, že ich predstavy o stratégii strany sa približujú. Na otázku, či bude Fico na kandidátke vtedy odpovedal, že ako predseda strany má na to plné právo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.