Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2019, 12:01

Petržalka pokračuje v opravách ciest a chodníkov. Vyčlenila takmer dvestotisíc eur

Petržalka registruje na tento rok dvanásť lokalít s poškodenými komunikáciami, štyri z nich už zrekonštruovala.

Výtlky v centre Bratislavy
Zdroj: TASR

Bratislavská Petržalka pokračuje v opravách ciest a chodníkov vo svojej správe. Mestská časť registruje na tento rok 12 lokalít s poškodenými komunikáciami, štyri z nich už zrekonštruovala. Zo svojho rozpočtu vyčlenila samospráva 180-tisíc eur.

TASR o tom informovala Mária Halašková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Nový asfalt pribudol na ceste a na chodníku na Röntgenovej ulici, kde boli v havarijnom stave. Práce sa nevyhli ani časti Lenardovej ulice, kde bola odstránená havária na kanalizačných potrubiach a tiež opravená vozovka. Zrekonštruovaný je aj chodník na Romanovej ulici a šachta spolu s komunikáciou na Tupolevovej ulici.

"Dodávateľská firma pracuje na rekonštrukcii vozovky na Gessayovej ulici pri vjazde na Osuského ulicu. Pracovníci frézujú povrch, ukončenie prác sa plánuje o necelé dva týždne," poznamenala Halašková.

V poradovníku opráv na tento rok sú aj poškodené schody na Vavilovovej ulici, časť parkoviska na Jiráskovej ulici, chodníky na Mlynarovičovej a Smolenickej ulici. Opravy komunikácií sú naplánované aj na Bradáčovej, Beňadickej a Furdekovej ulici.

Najväčšia bratislavská mestská časť má v správe okolo 1 450 000 štvorcových metrov chodníkov, takmer 160-tisíc štvorcových metrov komunikácií, približne 120.000 štvorcových metrov plochy verejných parkovísk.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.