Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2019, 00:00

V krajských mestách vyhráva rezident

Komunálni politici si bežne dláždia cestu k srdciam voličov sľubmi o lepšej parkovacej politike. HN zistili, že súčasnou rétorikou každého krajského mesta bez ucelenej parkovacej politiky je zavedenie rezidenčného parkovania. Dve z nich ho avizujú už v budúcom roku. A je tu aj snaha miest prevziať parkovacie systémy od súkromníkov do mestských rúk.

V krajských mestách vyhráva rezident
Zdroj: Archív HN/Pavol Funtál

Nitra
Plánuje zaviesť parkovaciu politiku vrátane rezidenčného parkovania od začiatku budúceho roka. V súčasnosti sa počítajú parkovacie miesta. V prvej fáze by mesto malo nakúpiť 600 automatov za 300-tisíc eur, ktoré budú vydávať drobné, prijímať platobné karty a namiesto lístka za čelné sklo stačí zadať evidenčné číslo. Kontrolu platenia chce mesto previesť z peších policajných hliadok na autá vybavené špeciálnymi kamerami. Pribudnúť by mali aj ďalšie senzory na snímanie parkovania, ktoré majú pomocou mobilnej aplikácie Park Dots priviesť vodičov na voľné parkovacie miesta. V roku 2018 vybralo mesto za parkovanie 720 907 eur

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.