Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2019, 19:53 Aktualizované dňa 25.09.2019 o 22:08

Požiar skladu v Trnave je pod kontrolou, evakuácia nebola potrebná

Pri požiari zasahuje osem cisterien, jedna výšková technika, jeden ekologický automobil a jeden evakuačný autobus HaZZ.

Požiar v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave už majú hasiči pod kontrolou. Evakuácia obyvateľstva nebola potrebná. Pre TASR to potvrdil veliteľ zásahu Zoltán Takáč.

"Uskutočňovali sa kontrolné merania chemického laboratória, ktoré nenamerali žiadne hodnoty, ktoré by ohrozovali život, a preto evakuácia obyvateľstva nebola potrebná," povedal Takáč.

Meranie prebieha od samotného začiatku zásahu. "Tak na samotnom mieste požiaru, ako aj v celej Trnave a blízkom okolí. Ľudia boli vyrozumení, aby si pozatvárali okná a zbytočne sa nezhromažďovali," doplnil veliteľ zásahu.

Na miesto prišla aj ministerka vnútra Denisa Saková.

"Zasadol krízový štáb zložený zo zástupcov Hasičského a záchranného zboru, polície, zástupcov mesta a zástupcov okresného úradu Trnava," informovala ministerka na sociálnej sieti. Doplnila, že hasiči aktuálne zhromažďujú dostatočné množstvo penidla, aby mohli začať penový útok na halu, kde sa nachádzajú chemikálie.

Pri požiari zasahovalo 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, osem cisterien, jedna výšková technika, jeden ekologický automobil a jeden evakuačný autobus HaZZ. Podľa informácií z prezídia sa nikto nezranil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.