Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2019, 00:00

Parkovanie v Petržalke sa zmení. Starosta vysvetlil, ako sa nový systém dotkne miestnych a cezpoľných

V HNtelevízii si pozrite rozhovor so starostom Petržalky Jánom Hrčkom.

Petržalčania by mali od novembra ľahšie zaparkovať. Samospráva sľubuje bezplatné parkovanie 24 hodín 7 dní v týždni miestnym s trvalým pobytom. Cezpoľní by naopak mali platiť.

„Keď sa Petržalčan vracia z práce domov, kde býva a chce zaparkovať, tak s tým má problém. Zväčša, keď nemá vyhradené parkovacie miesto, tak nemá kde. Potom sa stojí na chodníkoch a tam, kde by sa stáť nemalo,“ popisuje aktuálnu situáciu v mestskej časti jej starosta Ján Hrčka.

Ako hovorí, najväčší problém je s nočným parkovaním, preto sa rozhodli spustiť pilotný projekt parkovania ešte predtým, ako začne platiť parkovacia politika v celom hlavnom meste, čo bude od januára 2021.

Petržalčania budú mať parkovanie zadarmo, samospráva nevyberá ani registračný poplatok. Projekt by mal stáť približne 250-tisíc eur, zaplatí to mestská časť.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.