Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2019, 11:49 Aktualizované dňa 25.09.2019 o 13:00

Pellegrini má pre reformu zdravotníctva plán B, na piatok zvolal mimoriadne stretnutie vlády

Premiér Peter Pellegrini po rokovaní vlády potvrdil, že najneskôr vo štvrtok sa má zísť Koaličná rada.

Premiér Peter Pellegrini tvrdí, že pre reformu slovenských nemocníc má aj „plán B“. Ak sa mu nepodarí nájsť politickú podporu pre celý projekt, chcel by spustiť aspoň jeho prvú časť, čiže zbieranie dát a analýzu. Informoval o tom v stredu po rokovaní vlády.

Pellegrini po rokovaní vlády potvrdil, že najneskôr vo štvrtok sa má zísť Koaličná rada, ktorá má posúdiť, aké návrhy zákonov sa do konca tohto volebného obdobia ešte objavia v programe Národnej rady SR.Pellegrini avizoval na piatok mimoriadne zasadnutie vládneho kabinetu.

"O reforme nemocníc ďalej rokujeme, budem o tejto téme hovoriť s predstaviteľmi koaličných strán. Pre nás Je dôležité, aby sa dobrá zmena zdravotníctva začala," povedal premiér.

​​Pellegrini svoj krok odôvodnil tým, aby sa zákonodarcovia venovali len zákonom, o ktorých je možné viesť konštruktívnu odbornú diskusiu a nebudú predmetom politického hašterenia.

"Preto som aj dnes požiadal kolegov ministrov, aby nežiadali o dodatočné zaradenie návrhov zákonov na rokovanie vlády," povedal Pellegrini.

​"Zároveň požiadam predsedov koaličných strán, aby sme sa najneskôr zajtra - vo štvrtok (26. 9.) stretli, zrejme počas prestávky parlamentu, aby sme sa dohodli na tom, aké zákony z toho celkového balíka návrhov predsa len na najbližšiu schôdzu parlamentu predložíme," dodal.

V piatok (27. 9.) ráno chce Pellegrini zvolať mimoriadne rokovanie vlády, na rokovaní ktorej by mali schvaľovať zákony, ktoré majú prejsť do parlamentu. "Ostatné už budú agendou budúcej vlády," ozrejmil premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.