Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2019, 09:46

Prípadom tendra na záchranky sa bude zaoberať NAKA

Šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú ako občana "vyrušujú" pochybnosti okolo výberového konania.

Prípadom tendra na záchranky sa bude zaoberať NAKA
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Podnet ministerstva zdravotníctva v prípade tendra na licencie pre záchranky postúpi Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave Národnej kriminálnej agentúre.

"Uvedené trestné oznámenie bolo doručené tunajšej prokuratúre cestou trestného odboru Generálnej prokuratúry dňa 19. septembra. V priebehu tohto týždňa bude predmetná vec zaslaná na ďalšie konanie Národnej kriminálnej agentúre," uviedol v stredu pre TASR prokurátor KP v Bratislave a hovorca Matej Izakovič.

Podanie v prípade tendra bolo na Generálnu prokuratúru doručené začiatkom mesiaca. Následne ju Generálna prokuratúra postúpila na Krajskú prokuratúru v Bratislave s tým, že uložila podriadenej prokurátorke, aby požiadala o súčinnosť Úrad pre verejné obstarávanie.

Šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú ako občana "vyrušujú" pochybnosti okolo výberového konania. Tender na poskytovanie záchranárskych služieb za 800 miliónov eur na šesť rokov však podľa jej slov legislatívne zopakovať nejde.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby v polovici júna, týkalo sa 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE - Life Star Emergency.

Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu.

Predseda ÚDZS Tomáš Haško zaujatosť členov komisie odmieta. Trvá na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.