Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 14:40 Aktualizované dňa 24.09.2019 o 15:14

Fico už asi nebýva v komplexe Bonaparte, tvrdí Pellegrini

​Byt mal Ficovi prenajímať podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého v marci odsúdili v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody.

Fico už asi nebýva v komplexe Bonaparte, tvrdí Pellegrini
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Predseda Smeru-SD Robert Fico už pravdepodobne nebýva v komplexe Bonaparte.

"Podľa mojich informácií tam už asi nebýva," povedal v utorok premiér Peter Pellegrini po pravidelnom straníckom stretnutí v centrále Smeru-SD.

Nemôžem to potvrdiť, kým to nebude definitívne potvrdené," reagoval pre HNonline na tieto informácie hovorca Smeru Ján Mažgút.

​Byt mal Ficovi prenajímať podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého v marci odsúdili v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody.

Bašternákovi prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Expremiér v marci avizoval, že ak pôjde byt do dražby, nekúpi ho.

V máji priniesol týždenník Trend na svojom webe informáciu, že bývalý premiér by sa mal presťahovať do lukratívnej časti na Drotárskej ceste.

Fico v marci uviedol, že si podľa vlastných slov počká na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty v súvislosti so svojím odsťahovaním z bytu podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorého odsúdili.

​Fico zároveň uviedol, že musí komunikovať s novým vlastníkom bytu, ktorým je štát.

"Ak máte nejaký problém s mojím bývaním, tak odpoviem veľmi jednoducho. Ja si počkám na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty, pretože mám dnes nového vlastníka, s ktorým musím komunikovať. Vždy ste chceli, aby som mal iného vlastníka. Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam," priblížil.

Podnikateľa Ladislava Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykať by si ho mal v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.