Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 14:11 Aktualizované dňa 24.09.2019 o 14:51

Bude Pellegrini lídrom kandidátky Smeru? Je už nejaká dohoda, ako pôjdeme do volieb, tvrdí premiér

Peter Pellegrini povedal, že podrobnosti povie strana Smer v stredu na tlačovej konferencii.

Bude Pellegrini lídrom kandidátky Smeru? Je už nejaká dohoda, ako pôjdeme do volieb, tvrdí premiér
Zdroj: HN/Pavol Funtál

V Smere-SD je už "nejaká dohoda", ako by strana mala ísť do volieb. Potvrdil to premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini po stretnutí vedenia.

Podrobnosti hovoriť nechce, necháva to na stredajšiu (25. 9.) tlačovú konferenciu strany. Na otázku, či bude predseda Smeru-SD Robert Fico na kandidačnej listine na budúcoročné voľby, uviedol, že má na to ako predseda plné právo.

Pellegrini zatiaľ nepotvrdil, že bude lídrom kandidátky

Pellegrini zároveň nateraz nepotvrdil, že on bude lídrom kandidátky. Takéto veci má podľa neho oznamovať predseda strany.

"Pre mňa a nás všetkých budú dôležité mená, aby kandidátka bola kvalitná. Chcem garantovať, že nemáme iné spoločné ciele ako udržať stranu Smer ako úspešnú. Urobím všetko pre to, aby Smer-SD aj naďalej patril k najúspešnejším a najstabilnejším politickým subjektom v krajine," povedal Pellegrini.

O menách na kandidačnej listine hovoriť nechce, listina sa bude podľa Pellegriniho schvaľovať zrejme koncom novembra.

O vzťahu s Ficom

Kandidačná listina by podľa jeho slov mala ponúknuť kvalitu a vytvoriť čo najväčší koaličný potenciál. Preto budú pri jej tvorbe v Smere-SD podľa Pellegriniho zvažovať mená citlivo.

O vzťahu s Ficom povedal, že sú dvaja dospelí ľudia, ktorí môžu mať na veci rozdielne názory, ale vedú medzi sebou konštruktívne debaty, ktoré môžu stranu posúvať ďalej.

Doplnil, že ich predstavy o stratégii strany sa približujú. "Nečakajte nič dramatické," podotkol Pellegrini s tým, že o funkcii predsedu strany nehovorili.

"Predsedu máme. My sme sa venovali voľbám, kandidačnej listine, stratégii, ale o predsedníckej stoličke nediskutujeme," uviedol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.