Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2019, 15:29

Najdôveryhodnejším politikom je Čaputová. Predbehla tak Pellegriniho

Podľa prieskumu agentúry Focus je naopak najmenej dôveryhodným Štefan Harabin.

Najdôveryhodnejším politikom je Čaputová. Predbehla tak Pellegriniho
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Najviac ľudí na slovenskej politickej scéne dôveruje Zuzane Čaputovej. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza. 

Podľa prieskumu prezidentke dôveruje 56 percent respondentov. 41 percent opýtaných jej neverí.

Na druhom mieste za Čaputovou je premiér Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 46 percent opýtaných. Naopak 51 percent premiérovi nedôveruje. Premiér sa ta prepadol z prvého miesta v júni, keď získal 51,6 percenta.

Andrej Kiska je podľa prieskumu tretím najdôveryhodnejším politikom. Dôveru si získal u 32 percentách opýtaných. 65 percent opýtaných dôveru voči bývalému prezidentovi nemá. 

Miroslavova Beblavého považuje za dôveryhodného 30 percent opýtaných, pričom 63 percent sa cítilo opačne. Boris Kollár má dôveru u 29 percentách respondentov a za nedôveryhodného ho považuje 67 percent opýtaných. 

Richard Sulík bol tesne za Kollárom s 28 percentami tých, ktorí mu vyjadrili dôveru, 69 percent opýtaných mu naopak nedôveruje. Na siedmom mieste je Tomáš Drucker s dôveryhodnsťou 27 percent. Opačne sa o ňom cítilo 60 percent opýtaných. 

Na ôsmom mieste je Michal Truban s dôverou 27 percent a nedôverou 62 percent.  Nedôvera Andrejovi Dankovi sa dostala na 70 percent, pričom 27 percent opýtaných mu dôveruje. 

​S dôveryhodnosťou 26 percent skončil Igor Matovič. 73 percent mu nedôveruje. Expremiér Robert Fico v prieskume získal dôveru 25 percent opýtaných, 72 percent mu dôveru nevyjadrilo. 

Ďalšími politikmi z prieskumu sú Alojz Hlina, ktorému dôveruje 23 percent, nedôveruje mu 70 percent opýtaných. Líder strany ĽSNS Marián Kotleba si dôveru získal u 21 percent opýtaných, 76 percent respondentov mu nedôveruje. 

Predposledný v prieskume skončil Béla Bugár s 18 percentami dôveryhodnosti, 79 percent opýtaných mu nedôveruje. Na chvoste prieskumu skončil Štefan Harabin, s 17 percentami tých, ktorí mu dôverujú. 79 percent Harabina nepovažuje za dôveryhodného politika. 

Agentúra Focus prieskum robila na 1027 respondentoch. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.