Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 17:26

Treba sa odsťahovať. Šéf nás dovedie do záhuby, napísal Kočner. Mal na mysli Fica

Polícia má k dispozícii konverzáciu v období od septembra 2017 do mája 2018, počas ktorého sa o šéfovi zmienili viackrát.

Predseda Smeru Robert Fico je šéfom nielen pre svojich straníckych kolegov, ale zrejme aj pre Mariana Kočnera a Norberta Bödöra. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Denník N.

Kočner, ktorý je obžalovaný z falšovania v kauze zmenky a obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, a vplyvný nitriansky podnikateľ Bödör tak mali Fica nazývať vo svojej komunikácii cez aplikáciu Threema.

​Polícia má k dispozícii konverzáciu spomínanej dvojice v období od septembra 2017 do mája 2018, počas ktorého sa o šéfovi zmienili viackrát. Že tým mysleli práve Fica, vyplýva z kontextu ich textových rozhovorov.

O stanovisko sme požiadali tlačové oddelenie strany Smer. Fico na otázky Denníka N neodpovedal, no zverejňovanie správ z Threemy už skôr kritizoval.

Podľa Fica ide o "verejné zneužívanie neoverenej sms komunikácie obvineného pána Kočnera." Vyhlásil to na tlačovej konferencii v polovici augusta tohto roka.

November 2017

Kočner: "Zapadlo to do toho, že na GP niekoho majú. Tak asi nakoniec to bude Jarík. J…m na to. Treba sa odsťahovať. Lebo ak je to tak a začínam tomu veriť, tak nás všetkých šéf dovedie do záhuby."

Bödör: "Hm súhlasím. Pripúšťam."

Kočner a Bödör sa tu bavili o generálnom prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, ktorého nazývali Jarík. V tom čase sa mal predseda Sme rodina Boris Kollár prerieknuť, že má s Čižnárom blízky vzťah.

Kočner považoval pre svoje záujmy za dôležitú práve funkciu generálneho prokurátora. Za najväčšie Ficove chyby označil odstavenie Dobroslava Trnku z tejto funkcie a bývalého ministra spravodlivosti a predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina.

December 2017

Svedčí o tom aj jeho správa Bödörovi z 3. decembra 2017.

"Najdôležitejšie je mať GP. A na to musíš šéfa presvedčiť ty! Je šéf uzrozumený s tým, že nového treba zvoliť ešte pred koncom tejto vlády? Verím, že v tomto sme zajedno."

Čižnárovo funkčné obdobie sa skončí až v roku 2020, jeho nástupcu by mal teda voliť už nový parlament.

Január 2018

Kočner: "Mi to tak pripadá, že len my dvaja sme so šéfom."

Bödör: "Tak je nás ešte trocha viac, ale teda veľká skupinka sme už neni."

Kočner: "Všetci majú pocit, že loď sa potápa, a preto si už robia pozície na druhej strane. My dvaja som myslel aj Tvojich ľudí. Kamoša a podobne."

Bödör: "Tak asi teda už sme menovali všetkých. Hoci kludne sa môže stať, že sa loď potopí. Ale čo už. Ja spravím všetko a ostatne už neni na mne."

Kamošom nazývali vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Oboch v januári minulého roka rozčaroval rozhovor, ktorý Denníku N poskytol vtedajší minister kultúry a člen Smeru Marek Maďarič.

Kočner: "Vyj…me sa na to. Na všetko. Oni si nezaslúžia pomáhať. Skončia ako Mečiar. Všetci sa na šéfa vyj…ú."
Bödör: "Je to na pi..."

25. januára 2018 sa Bödör pýtal Kočnera, kto má blízko k vtedajšej predsedníčke Ústavného súdu Ivette Macejkovej.

Kočner: "Šéf."

Bödör: "Aký šéf?"

Kočner: "Náš. RF. A potom Gašparovič. A najlepšie jej muž, ale za prachy."

Máj 2018

Kočner Bödörovi písali o tom, ako dostať Čižnára z čela prokuratúry, kritizoval pritom Fica a nitriansky podnikateľ mu dal za pravdu.

Kočner: "Jediná možnosť je, že sa Harabin stane prezidentom, ja s Glváčom dosvedčíme, že bral Jaro od nás úplatky a Harabin ho odvolá. Lebo šéf je sráč."

Bödör: "V tomto je."

Kočner: "Jaro chce všetkým dokázať, že nie je spolužiak."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.