Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 15:57

Spory v SaS pokračujú. Sulík mal vyhlásiť, že nebude na kandidátke s Galkom a Rajtárom

Členovia republikovej rady, ktorí sú členmi platformy, v utorok predstavili členom SaS návrh kandidátky pre parlamentné voľby. 

Spory v SaS pokračujú. Sulík mal vyhlásiť, že nebude na kandidátke s Galkom a Rajtárom
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Predseda opozičnej SaS Richard Sulík jasne nepovedal, či podpredseda strany Ľubomír Galko bude na kandidačnej listine v budúcoročných parlamentných voľbách. Sulík uviedol, že na kandidátke SaS budú ľudia, za ktorých dá "ruku do ohňa".

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová potvrdila, že Galko má jej podporu, nevidí dôvod na to, aby za stranu nekandidoval.

Kandidátku predkladá predseda

"Kandidátnu listinu SaS podľa stanov predkladá jej predseda. Na kandidátnej listine SaS budú ľudia, za ktorých dám ruku do ohňa. O jej obsadení budeme včas informovať," uviedol Sulík.

Kiššová podľa vlastných slov nevie o tom, že by Galko škodil strane a nevidí žiadny dôvod na to, aby sa stiahol z SaS.

"Ľubomíra Galka považujem za kľúčového človeka v SaS. Zdá sa mi úplne neprijateľné, že by nemal byť v budúcnosti súčasťou nášho tímu a že by nemal byť na kandidátke," skonštatovala.

Sulík nedávno zvolal mimoriadny kongres, na ktorom si nechal potvrdiť pozíciu predsedu a volebného lídra SaS. Kiššová aj Galko výsledky kongresu odmietli a predstavili novú platformu v strane s názvom Demokratické jadro SaS.

Vyzvali Sulíka

Členovia republikovej rady, ktorí sú členmi platformy, v utorok predstavili členom SaS návrh kandidátky pre parlamentné voľby. 

"Tento návrh je postavený na členoch strany, ktorí sú nositeľmi programu SaS, bez ohľadu na to, ako sa stavajú k aktuálnym udalostiam v strane," uviedli predstavitelia platformy na sociálnej sieti s tým, že lídrom kandidátky by mal byť Sulík.

Sulík však podľa platformy "zareagoval tak, že nebude na kandidátke s Jozefom Rajtárom a Ľubomírom Galkom." 

Šéf SaS podľa nich vníma platformu ako hlavnú prekážku v absolutizácii svojej straníckej moci. "Vyzývame verejne predsedu SaS Richarda Sulíka, aby konal čestne, zodpovedne a pred svojimi vlastnými záujmami uprednostnil záujmy krajiny," doplnili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.