Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 14:13

Hlina získal do KDH bývalú Matovičovu poslankyňu

V KDH vidí Anna Verešová priestor na realizáciu sociálnych či rodinných tém, ktorým sa v politike dlhodobo venuje.

Hlina získal do KDH bývalú Matovičovu poslankyňu

Nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR Anna Verešová bude v budúcoročných voľbách do NR SR kandidovať za mimoparlamentné KDH. Spolu s predsedom hnutia Alojzom Hlinom to oznámila na stredajšej tlačovej konferencii.

V KDH vidí Verešová priestor na realizáciu sociálnych či rodinných tém, ktorým sa v politike dlhodobo venuje.

"Dlhodobo vysielame signál, že sme pripravení rozprávať sa s ľuďmi, ktorí majú a zdieľajú naše konzervatívne a kresťanskodemokratické hodnoty, sme pripravení im ponúknuť priestor," povedal v stredu Hlina.

Verešová pripomenula, že hodnoty, ktoré predstavuje politika KDH, sa veľmi prelínajú s jej životným príbehom.

"V KDH vidím prirodzený priestor, ako presadzovať moju predstavu o zachovaní dôstojnosti človeka, najmä v zdravotníctve, o ochrane života a rodinnej politike," povedala v stredu s tým, že má pripravených niekoľko legislatívnych návrhov, napríklad zákon na podporu a ochranu v tehotenstve a v materstve.

Poslankyňa chce tiež pokračovať v ochrane a podpore náboženskej slobody vo svete.

Za KDH budú kandidovať aj nezaradené poslankyne Elena Červeňáková a Soňa Gaborčáková, ktoré to avizovali v lete. Spolu s Verešovou odišli v júni z poslaneckého klubu OĽaNO. 

Klub vtedy opustili aj jeho dovtedajšia predsedníčka Veronika Remišová a poslanec Jozef Lukáč. Remišová sa stala predstaviteľkou neparlamentnej strany Za ľudí, Lukáč vstúpil do hnutia Sme rodina.

Členom KDH je aj nezaradený poslanec Igor Janckulík, ktorý sa do parlamentu dostal za Sieť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.