Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2019, 12:45

Koalíciu čaká kľúčová debata. Na stole je štátny rozpočet

Lídri by na Koaličnej rade mali hovoriť o rizikách, možnostiach aj nových výhľadoch štátneho rozpočtu.

Koalíciu čaká kľúčová debata. Na stole je štátny rozpočet

Koaličná rada, na ktorej by sa malo hovoriť aj o štátnom rozpočte, by mala byť vo štvrtok alebo piatok. Uviedol to v utorok predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko.

Kľúčová debata

O možných termínoch sa rozprával aj s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). "Myslím si, že vo štvrtok, piatok budeme kooperovať pri týchto opatreniach, ktoré minister financií potrebuje na zostavenie štátneho rozpočtu," skonštatoval Danko.

Koalícia by podľa neho mala hovoriť aj o rizikách, možnostiach i nových výhľadoch štátneho rozpočtu.

"Verím, že to pragmaticky uzavrieme tak, aby budúci štátny rozpočet bol zodpovedne pripravený na schválenie, aby v Národnej rade SR 'zbehol' bez problémov," poznamenal.

Slabý výber DPH

Danko opätovne v tejto súvislosti upozornil na slabý výber DPH či odmeňovanie v štátnej správe. "Slovensku chýba systém odmeňovania v ústredných orgánoch štátnej správy," podotkol.

Očakáva, že minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) príde s koncepciou, ktorá vyrieši rozdiely platov. Zopakoval, že zvyšovanie spotrebnej dane z tabaku, ako presadzovalo Ministerstvo financií (MF) SR, je pre neho uzavretou témou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.