Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2019, 10:29 Aktualizované dňa 16.09.2019 o 11:13

Most opúšťa ďalšia poslankyňa, zo strany odchádza Cséfalvayová

Katarína Cséfalvayová tvrdí, že strana aj klub prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

Poslankyňa Národnej rady Katarína Cséfalvayová odchádza z Mosta-Híd, opúšťa tak aj poslanecký klub. TASR to potvrdila Cséfalvayová.

​Strana aj klub podľa jej slov prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

"Po dlhých úvahách som sa rozhodla vystúpiť z Mosta-Híd," uviedla vo svojom stanovisku.

Pripomína, že už pred letom avizovala, že bude uvažovať o svojej politickej budúcnosti.

"Vzhľadom na blížiaci sa koniec platnosti koaličnej zmluvy som sa definitívne rozhodla, že s Mostom-Híd nebudem ďalej spájať svoju budúcnosť. Poslanecký klub aj politická strana, bohužiaľ, prestali byť platformou, v ktorej som vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých mi záleží," doplnila Cséfalvayová.

Predsedovi Mosta-Híd Bélovi Bugárovi dala k dispozícii funkciu predsedníčky parlamentného Zahraničného výboru. "Prejavil mi však ďalej dôveru ako jeho predsedníčke," dodala

Bugár v reakcii uviedol, že berie na vedomie rozhodnutie Cséfalvayovej odísť zo strany aj z poslaneckého klubu. 

​Odchod z poslaneckého klubu Mosta oznámil v piatok Martin Fedor. Vládna koalícia má tak v súčasnosti len 74 poslancov. 

Spoločne s koalíciou však pravidelne hlasujú odídenci zo Sme rodina Martina Šimkovičová, Peter Marček a Rastislav Holúbek či Alena Bašistová, ktorá po zániku Siete pôsobí ako nezaradená.

V piatok opustil Most aj exminister a bývalý europoslanec József Nagy. Straníckych funkcií sa v sobotu na sneme vzdal minister životného prostredia László Sólymos.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.