Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2019, 00:00

Bývalý vyšetrovateľ o kauze zmenky: Advokáti Markízy robia nadprácu

„Neviem, do akej miery pomáha prokurátorom ich medializácia a to, že sú denne na obrazovke,“ uviedol v rozhovore pre HN bývalý vyšetrovateľ Július Šáray.

Aktuálne prebieha súdny proces v kauze falšovania zmeniek TV Markíza s Pavlom Rusko a Marianom Kočnerom. Ako sa na tento proces pozeráte?

Procesy takéhoto typu sú dosť pod hľadáčikom médií a je im daná patričná váha. Majú čo robiť súdne orgány, aby boli nestranné a aby rozhodovali na základe dôkazov, a nie mediálneho tlaku.

Takže sa môže sa stať, že mediálny tlak ovplyvňuje jednotlivých aktérov procesu?

To ja neviem a je to individuálne. Neviem však, do akej miery pomáha prokurátorom ich medializácia, to, že sú denne na obrazovke a rozoberajú čiastkové výsledky z dokazovania.


Obhajoba Mariana Kočnera má často námietky voči právnikom Markízy, ktorí často prichádzajú s novými dôkazmi. Ako to ako budúci advokát vnímate?

Zdá sa mi, že práca, ktorú robia advokáti Markízy, je nadpráca. Všetci vieme, že žalobcu zastupuje prokurátor a ten by mal predkladať dôkazy. Poškodený by mal robiť len to, čo mu dovoľuje zákon, teda vyčísliť škodu a d

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.