Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2019, 12:05

Bratislavu čakajú prísne bezpečnostné opatrenia. Dôvodom je rizikový futbal

Obmedzenia sa budú týkať MHD aj uzávery viacerých ciest.

Bratislavu čakajú prísne bezpečnostné opatrenia. Dôvodom je rizikový futbal
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Nedeľný futbalový zápas v bratislavskom treťom okrese si podľa policajtov vyžiada viaceré dopravné obmedzenia. Budú sa týkať najmä ulíc Vajnorská, Príkopova, Bajkalská a Tomášikova, ktoré budú v časoch približne od 16.30 do 18.30 h a od 19.45 do 21.00 h uzatvorené. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Dopravní policajti budú podľa Slamkovej po celý čas bezpečnostného opatrenia situáciu v cestnej premávke monitorovať a operatívne reagovať.

Pripomína preto, že účastníci cestnej premávky sú pri takýchto príležitostiach povinní poslúchnuť pokyn, výzvu alebo príkaz dopravného policajta alebo dopravného zariadenia.

"Cieľom týchto opatrení je zabezpečiť ochranu verejného poriadku, ochranu života, zdravia a majetku občanov, plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky pred, počas a po ukončení futbalového zápasu," priblížila Slamková.

Fanúšikom odporúča autá zaparkovať pred klientskym centrom na Tomášikovej ulici.

Dopravný podnik zároveň upozorňuje na obmedzenia v hromadnej doprave. "Električky budú vyčkávať na sprejazdnenie úseku, autobusy odkláňané na iné trasy, ktoré sa uzavretým uliciam vyhnú a trolejbusy môžu byť mimoriadne skrátené," informuje dopravný podnik.

Obmedzenia sa budú týkať liniek 4, 9, 39, 53, 61, 63, 64, 68, 98, 201, 204, 209. Prepravca zároveň upozorňuje na očakávané veľké meškania. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.