Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2019, 18:17 Aktualizované dňa 12.09.2019 o 18:47

Medzi Dankom a Matovičom padali ostré slová, hádku spustila letenka do Grécka

Igor Matovič reagoval na vyjadrenia Andreja Danka, že sa Slovensko môže viac zadlžovať.

Klamár, špinavec, chorý na hlavu. Aj takéto slová zneli vo štvrtok v pléne Národnej rady.

Adresoval ich predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko lídrovi OĽaNO Igorovi Matovičovi.

Hádka sa spustila po tom, ako Matovič doniesol Dankovi jednosmernú letenku do Grécka. Reagoval tým na Dankove vyjadrenia, že sa Slovensko môže viac zadlžovať.

"Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť konečne dostavbu diaľnic a nemocníc," povedal Danko v rádiu Expres.

Prestrelku odštartovala letenka

Pri rozhovore v pléne povedal Matovič Dankovi, aby nerozprával "také debiliny".

Danko dal Matovičovi letenku späť a začala sa slovná prestrelka. "Si falošný, špinavec, buzerant. Ty mne nebudeš hovoriť, že som hajzel. Ja nemám papier na hlavu ako ty," kričal Danko na Matoviča.

"Ty si predseda národnej rady? Predseda národnej rady povie v pléne poslancovi, že ty si buzerant?" oboril sa na neho Matovič.

Danko sa ospravedlnil

Danko neskôr uznal, že jeho reakcia na Matoviča v pléne nebola vhodná, a ospravedlňuje sa.

Podľa slov jeho hovorcu Tomáša Kostelníka sa Danko po opakovanej provokácii zo strany Matoviča neudržal a reagoval tak, ako reagoval.

Matovič povedal, že neuvažuje nad podaním podnetu Mandátovému a imunitnému výboru pre Dankove vyjadrenia.

"Aj Andrej Danko je len človek. Ospravedlňuje sa za prehnanú reakciu, no po tom, ako ho pán Matovič dennodenne uráža a provokuje, čoho dôkazom je aj Matovičov včerajší vstup do tlačovej konferencie predsedu NR SR, kde hanlivým gestom narušil tlačovku, a takisto aj dnešná provokácia za asistencie pána Marosza, ktorý si celý incident nahrával, sa jednoducho pán Danko neudržal a reagoval tak, ako reagoval," uviedol Kostelník s tým, že Danko nechcel uraziť nikoho iného ako Matoviča.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.