Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 19:02

Súd zamietol premiestnenie Kočnera do väzby v Bratislave

Senát taktiež zamietol informovať verejnosť o častiach svedectva Petra Tótha, ktoré sa týkajú zmeniek.

Súd zamietol premiestnenie Kočnera do väzby v Bratislave
Zdroj: TASR

Senát Špecializovaného trestného súdu zamietol v utorok návrh, aby Mariana Kočnera premiestnili z Ústavu na výkon väzby (ÚVV) Leopoldov do ÚVV Bratislava.

Rovnako odmietol presunúť pojednávania do Leopoldova. Senát nesúhlasil ani s tým, aby verejnosť mohla dostať informácie o svedectve Petra Tótha týkajúceho sa zmeniek.

Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza tak bude pokračovať 17. októbra v ÚVV Bratislava.

Návrh na presun Mariana Kočnera podal jeho obhajca Marek Para, zdôvodňoval ho možnosťou porady s obhajcami.

Na dvoch septembrových dňoch pojednávania v kauze falšovania zmeniek a marenia spravodlivosti vypovedali ako svedkovia bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková, súčasný šéf televízie Matthias Settele a niekdajší novinár a šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth.

Obžalovaní Marian Končer a Pavol Rrusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Marian K. je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Rusko. je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.