Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 13:43

Lipšic: Tóth nemá žiadnu motiváciu klamať, Kočner sa pri jeho výpovedi tváril výrazne inak

Obhajca televízie Markíza ​Daniel Lipšic na utorkovom pojednávaní v kauze zmenky predložil nové dôkazy.

Obaja generálni riaditelia potvrdili, že o žiadnych zmenkách nemali vedomosť. Reaguje obhajca Markízy Daniel Lipšic na výpovede bývalej riaditeľky televízie Zuzany Ťapákovej a súčasného šéfa Matthiasa Setteleho v kauze údajného falšovania zmeniek v hodnote takmer 70 miliónov eur.

"To potvrdzuje, že zmenky v čase, kedy mali byť vystavené, neexistovali," dodáva. 

​Daniel Lipšic na pojednávaní v utorok predložil nové dôkazy. Je medzi nimi aj záznam reportáží so zavraždeným právnikom Ernestom Valkom. 

"Legenda obhajoby spočíva v tom, že Ernest Valko sa angažoval už v kauze Gamatex na strane Gamatexu a potom kontinuálne zastupoval firmu aj pri ukončení vzťahu, do ktorého rámca patrilo aj vydanie určitých zmeniek," tvrdí Lipšic, ktorý už v pondelok kritizoval obhajobu práve kvôli výpovediam o zavraždenom právnikovi.  

"Ako vyplýva zo záznamov, Ernest Valko už 13.8. prestal zastupovať Sylviu Volzovú, ktorá v tom čase pôsobila v súčinnosti s Gamatexom," hovorí Lipšic, podľa ktorého Valko nesúhlasil s postupom Volzovej, ktorá bola spoločníčkou Pavla Ruska v Markíze.

"O to viac je smutné, že obhajoba zneužíva mŕtveho človeka, aby mohla svoju legendu potvrdiť," uviedol obhajca televízie.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.