Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 13:43

Lipšic: Tóth nemá žiadnu motiváciu klamať, Kočner sa pri jeho výpovedi tváril výrazne inak

Obhajca televízie Markíza ​Daniel Lipšic na utorkovom pojednávaní v kauze zmenky predložil nové dôkazy.

Obaja generálni riaditelia potvrdili, že o žiadnych zmenkách nemali vedomosť. Reaguje obhajca Markízy Daniel Lipšic na výpovede bývalej riaditeľky televízie Zuzany Ťapákovej a súčasného šéfa Matthiasa Setteleho v kauze údajného falšovania zmeniek v hodnote takmer 70 miliónov eur.

"To potvrdzuje, že zmenky v čase, kedy mali byť vystavené, neexistovali," dodáva. 

​Daniel Lipšic na pojednávaní v utorok predložil nové dôkazy. Je medzi nimi aj záznam reportáží so zavraždeným právnikom Ernestom Valkom. 

"Legenda obhajoby spočíva v tom, že Ernest Valko sa angažoval už v kauze Gamatex na strane Gamatexu a potom kontinuálne zastupoval firmu aj pri ukončení vzťahu, do ktorého rámca patrilo aj vydanie určitých zmeniek," tvrdí Lipšic, ktorý už v pondelok kritizoval obhajobu práve kvôli výpovediam o zavraždenom právnikovi.  

"Ako vyplýva zo záznamov, Ernest Valko už 13.8. prestal zastupovať Sylviu Volzovú, ktorá v tom čase pôsobila v súčinnosti s Gamatexom," hovorí Lipšic, podľa ktorého Valko nesúhlasil s postupom Volzovej, ktorá bola spoločníčkou Pavla Ruska v Markíze.

"O to viac je smutné, že obhajoba zneužíva mŕtveho človeka, aby mohla svoju legendu potvrdiť," uviedol obhajca televízie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.