Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 13:08 Aktualizované dňa 10.09.2019 o 20:43

Prokurátor Šanta o výpovedi Tótha: Už som presvedčený na 150 percent o sile dôkazov

Špeciálny prokurátor Ján Šanta nemá pochybnosti o dôkazoch voči Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi v kauze televíznych zmeniek.

Sila dôkazov sa posilnila z pôvodných 100 percent na 150, hovorí prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta po svedeckej výpovedi bývalého novinára a exsiskára Petra Tótha.

Nové skutočnosti a dôkazy

Obhajca Markízy Daniel Lipšic tvrdí, že z nej vyplývajú informácie o ďalších trestných činoch, ktoré doposiaľ neboli medializované. Obhajca obžalovaného Mariana Kočnera.

Marek Para považuje hodnotenie výpovede Tótha za predčasné.

​„Objavili sa také nové skutočnosti a dôkazy, ktoré podľa môjho názoru tú obžalobu ešte umocňujú,“ uviedol Šanta na margo toho, že sa podľa neho dôkazná situácia voči obžalovaným Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi prehĺbila napriek tomu, že sa kauza nachádza už na hlavnom pojednávaní, čiže po ukončení vyšetrovania.

Myslím si, že aj z výpovede Petra Tótha, bez toho, aby som to špecifikoval, budú vyplývať a vyplývajú aj podozrenia z ďalšej trestnej činnosti, o ktorej sme zatiaľ nepočuli,“ povedal Lipšic.

Obsah Tóthovej výpovede zostáva pre verejnosť tajný

Obsah Tóthovej výpovede zostáva pre verejnosť zatiaľ tajný. Senát k tomu pristúpil z dôvodu, že sa výpoveď bude nepochybne dotýkať aj prípadov, ktoré sú ešte v prípravnom konaní.

Tóth vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka pôsobil ako utajený svedok a považuje Kočnera za objednávateľa vraždy investigatívneho novinára.

​Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza bude pokračovať 17. októbra v Ústave na výkon väzby Bratislava.

Súd na pojednávanie 28. októbra predvolal aj bývalú spoločníčku Pavla Ruska Silviu Volzovú, ktorej vraždu si mal Rusko údajne objednať u Mikuláša Černáka. Vypovedať má prísť aj podnikateľ Milan Fiľo a taktiež exmanželka obžalovaného Ruska Viera Rusková.

Obžalovaní Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian K. je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.