Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 12:08 Aktualizované dňa 05.09.2019 o 12:20

Harabin stiahol svoju kandidatúru za predsedu Najvyššieho súdu

Svoju kandidatúru stiahol počas svojho vyhlásenia v Bratislave.

Harabin stiahol svoju kandidatúru za predsedu Najvyššieho súdu
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Štefan Harabin nebude kandidovať za predsedu Najvyššieho súdu. Svoju kandidatúru stiahol počas svojho vyhlásenia v Bratislave.

"Všetci, ktorí ma poznajú, dobre vedia, že kandidatúru na predsedu som ohlásil len preto, aby v našej vlasti platila spravodlivosť a zákony pre všetkých rovnako. Situáciu okolo voľby pozorne sledujem tak ako aj vy všetci. Už teraz vidím, že vrcholná politická kasta ide ohnúť ústavu a zákony a prispôsobuje si vydieračskymi vyjadeniami členov súdnej rady," povedal Harabin.

Vo svojej kritike spomínal prezidentku Zuzanu Čaputovú. "Je tu priamy viditeľný dôkaz, Čaputová bez štipky hanby vyhlásila, že ak jej právoplatne zvolený predseda Najvyššieho súdu nebude po vôli, odmietne ho vymenovať," dodal Harabin.

Tvrdí, že v blízkom čase oznámi ďalšie kroky ako nastoliť poriadok. "A zaručiť, aby v našej vlasti platila spravodlivosť pre každého."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.