Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 10:12

Vo veci Kmotríka mladšieho sa napokon uskutoční hlavné pojednávanie, sudca vytýči termín

Ivan Kmotrík mladší je obvinený z extrémistického trestného činu.

Vo veci Kmotríka mladšieho sa napokon uskutoční hlavné pojednávanie, sudca vytýči termín
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Vo veci viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho, ktorý je obvinený z extrémistického trestného činu, sa napokon predsa uskutoční hlavné pojednávanie.

Odpor voči trestnému rozkazu, ktorým samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, odsúdil koncom augusta Ivana Kmotríka mladšieho, obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, na peňažný trest vo výške 5-tisíc eur, podal tak obhajca, ako aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Sudca teraz vytýči termín hlavného pojednávania. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS v Pezinku obžalobu na Kmotríka mladšieho v druhej polovici augusta. Na ŠTS obžalobu zaregistrovali 15. augusta.

"Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS obžalobu na Ivana K., obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. V máji 2018 po skončení sa futbalového zápasu v Trnave na hracej ploche štadióna za prítomnosti viacerých osôb, ktoré sa po skončení sa futbalového zápasu nachádzali na tribúnach futbalového štadióna, prudko predpažil hore pravú ruku s otvorenou vystretou dlaňou otočenou smerom k zemi so spojenými prstmi, a to nad úroveň svojej hlavy, pričom súčasne vyslovil slová 'Heil Hitler', po vyslovení ktorých ešte chvíľku držal pravú ruku vystretú v opísanej polohe, a až následne ju pripažil," konkretizovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ako dodala, obvinený takto prezentoval pozdrav, ktorý sa spája s nacistickou ideológiou nemeckej tretej ríše na čele s Adolfom Hitlerom v rokoch 1933 - 1945 a následne s neonacistickým hnutím.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) navrhol prokurátorovi obžalovať Kmotríka mladšieho z úmyselného prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, keď mal po finále Slovenského pohára vo futbale 2017/2018 medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok použiť nemecký nacistický pozdrav na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata