Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2019, 15:45

"Vyšetrujte, obviňujte, odsudzujte." Pellegrini nevidí problém v tom, že chce byť Jankovská sudkyňou

Premiér sa odmietol vyjadriť k podozreniam na prepojenie Jankovskej s obvineným Marianom Kočnerom. Deklaroval, že je to úloha príslušných orgánov.

O tom, kto nastúpi na post štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti (MS) SR po rezignácii Moniky Jankovskej, sa v strane Smer ešte nehovorilo.

Premiér a podpredseda Smeru Peter Pellegrini to uviedol pred stredajším rokovaním vlády.

​"Ešte sme o tom nehovorili, na rokovaní vlády len podá pán minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) návrh na jej odvolanie. Potom sa budeme musieť zamyslieť nad tým, kto ju nahradí," povedal Pellegrini.

Osobne nevidí problém v tom, že Jankovská chce pokračovať v kariére sudcu, a nechcel komentovať to, či Jankovskej zámer ohrozuje dôveryhodnosť justície.

Odmietol sa tiež vyjadriť k podozreniam na prepojenie Jankovskej s obvineným Kočnerom. Deklaroval, že je to úloha príslušných orgánov. "Jediné, čo im môžem odkázať, je: 'Vyšetrujte, obviňujte, odsudzujte,'" zdôraznil.

"Ak sa preukáže, že vykonávala nekalú činnosť, určite sa aj Súdna rada poráta s takýmito sudcami, zatiaľ však nemáme nič v ruke. A ak nemáme dôkazy, že niekto porušuje zákony, ja ho nebudem verejne popravovať," zdôraznil Pellegrini pred rokovaním vládneho kabinetu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.