Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 15:36 Aktualizované dňa 03.09.2019 o 17:12

"Odchod bol nevyhnutný, ale vymeniť jednu z figúrok nestačí." Ako reagujú politici na koniec Jankovskej

Pozrite si reakcie politikov po tom, čo štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Monika Jankovská oznámila koniec vo funkcii.

Igor Matovič, šéf OĽaNO:
Je to umelá hlúpa výhovorka o tlakoch, pretože sa k tomu nedokázal postaviť žensky. Klamala od začiatku po samý koniec. Nedokázala si priznať chybu. Môžeme na druhej strane aj oslavovať, že sme tento boj zvládli. Odteraz chce byť chránená plnou sudcovskou imunitou. My takúto sudkyňu nechceme a urobíme všetko preto, aby skončila aj ako ctihodná sudkyňa.

Peter Pellegrini, premiér:
Spravodlivosť sa nerobí na ulici ani v médiách a ja dodnes nedisponujem konkrétnymi dôkazmi, ktoré by mi postačovali na vyvodenie politickej zodpovednosti. Verím, že situácia sa teraz upokojí a budú nasledovať odchody ďalších verejne činných osôb z politického života, ktoré sa priamo stretávali s Marianom K. Pevne verím, že pán Sulík a pán matovič budú nasledovať kroky pani štátnej tajomníčky

Miroslav Beblavý, šéf Spolu:
Odchod Jankovskej bol nevyhnutný, ale vymeniť jednu z figúrok nestačí. Vymeniť musíme celú generáciu ľudí, ktorí nesú zodpovednosť za to, kam Slovensko doviedli a ich symbolom sú prepojenia mocných vedúce k Mariánovi Kočnerovi. Skutočná zmena nastane, ak celá Kočnerova generácia vo voľbách nedostane ďalšiu šancu pokračovať.

Veronika Remišová, Za ľudí:
Monika Jankovská sa podobne ako prípad Bašternák, prípad Kočner či prípad Gašpar stáva symbolom strany Smer. Symbolom systému, ktorý v prospech našich ľudí neváhal pošliapať spravodlivosť, úctu k občanovi a aj obyčajnú ľudskú slušnosť. Symbolom strany, ktorá má najväčší podiel na vytvorení sveta ľudí, pre ktorých zákony neplatia, ktorí zneužívajú štátne funkcie a ktorí pokladajú svoje funkcie za privilégium a nie službu občanom.

Strana Smer:
Opozícia týmto potvrdzuje, že je len bandou komediantov. Nejde jej o nič iné, len o šírenie nenávisti a neopodstatnených obvinení, čo je jej základnou politickou výbavou. Je tragikomické sledovať daňového podvodníka Matoviča, ktorý sa osobne stretával s obvineným Kočnerom, ako poskakuje pred MS SR a hovorí o odvolávaní štátnej tajomníčky za akúsi nepotvrdenú a ničím nepodloženú SMS komunikáciu medzi obvineným Kočnerom a štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou. Je rovnako tragikomické pozerať sa na billboardy pani Remišovej, na ktorých hovorí, že zoberie majetok podvodníkom. Väčší podvodník, ako je pán Kiska, vedľa ktorého stojí, neexistuje.

Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Stará dobrá opozícia SAS a OĽaNO to dokázala a spolu s vami, vážení občania, dosiahla ďalší kúsok spravodlivosti. Ďakujeme vám, že ste podporovali naše úsilie - parlamentné a aj účasťou na protestoch. Ukazuje sa, že spolu sme silní.

Gábor Grendel, poslanec OĽaNO:
Musia byť hrozné veci v komunikácii Kočner-Jankovská, keď sa rozhodla brániť tým, že ho ani len nepozná.

Boris Kollár, šéf Sme rodina
Myslím si, že sa rozhodla správne. Táto vláda však toho napáchala toľko, že schôdza na jej odvolanie má aj naďalej zmysel a budeme v tomto držať jednu líniu s kolegami z opozície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.