Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2019, 08:15

Slovensko naliehavo potrebuje spojenie dobrých síl, povedala Čaputová pre rakúsky denník

Prezidentka Zuzana Čaputová pre rakúsky denník reagovala na vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka.

Slovensko naliehavo potrebuje spojenie dobrých síl, povedala Čaputová pre rakúsky denník
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovenská justícia trpí vážnymi nedostatkami. V dnes zverejnenom rozhovore s rakúskym denníkom Kurier to vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová.

Reagovala tak na vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka, ktorá vyvolala politickú krízu a pád vlády Roberta Fica.

"Potrebujeme zodpovednú justícii. Ako prezidentka mám aspoň posledné slovo pri menovaní sudcov," uviedla prezidentka s tým, že treba prikročiť k reformám.

Agentúra APA poznamenala, že Čaputová je vnímaná ako nositeľka nádeje nadstraníckeho protestného hnutia proti korupcii a zneužívaniu úradov, ktoré vzniklo po Kuciakovej vražde. 

Slovensko v nadchádzajúcom roku čakajú parlamentné voľby. Na presadenie zmien je podľa prezidentky nevyhnutné, aby sa pred voľbami zjednotila opozície.

"Čo teraz Slovensko naliehavo potrebuje, je spojenie dobrých síl. Uvidíme, čo voľby v marci 2020 prinesú," povedala Čaputová.

V rozhovore prezidentka zodpovedala aj na otázku k odmietavému postoju Slovenska na prijímanie utečencov.

Čaputová vyslovila pochopenie pre strach obyvateľov. "Slovensko nie je cieľovou krajinou utečencov. Dlho sme žili v izolácii, naše obyvateľstvo má tradičné strach z cudzieho. To musím rešpektovať a musím k tomu pristupovať s pochopením," povedala.

"Mali by sme riešiť príčiny migrácie, nie následky," dodala k téme.

Čaputová v piatok navštívila Rakúsko, kde sa stretla so svojím rakúskym kolegom Alexandrom Van der Bellenem a tiež s kancelárkou Brigitte Bierleinovou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.