Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2019, 00:00

Jankovskej kritik: Našiel som sa v Kočnerovej Threeme. Chceli ma zatvoriť, aj sa tak stalo

Trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček má dlhé roky vyostrený vzťah s kritizovanou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou.

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská v súčasnosti čelí ostrej kritike pre podozrenia, že udržiavala kontakt s Marianom Kočnerom.

Tá možnú komunikáciu s Kočnerom popiera napriek tomu, že jej mobil nedávno zhabali muži zákona a v uniknutých fragmentoch četov v Threeme Jankovskú nazýval „opičkou“.

Našiel sa v Threeme

Vyostrený vzťah s kritizovanou tajomníčkou má dlhé roky aj trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček. Na prelome milénií sa cesty podnikateľa a Jankovskej preťali po prvýkrát.

Biznismen totiž už roky upozorňuje na Jankovskej rozhodnutie ešte ako trenčianskej sudkyne z roku 2002. Podľa neho v tom čase rozhodla v prospech vtedajšieho mafiánskeho bosa Petra Čongrádyho.

Tomu na základe odklepnutého rozsudku mala poputovať lukratívna nehnuteľnosť, a to kultový bar Fatima, pre Trenčanov známy mafiánsky podnik. Práve Čongrády v minulosti mal vystupovať aj po boku Mariana Kočnera, a to najmä koncom 90. rokov, v časoch vyvrcholenia kauzy známej pod názvom Gamatex.

Práve Čongrádyho ľudia mali Kočnerovi pomôcť prevziať kontrolu nad televíziou Markíza. Samotný Janíček síce priznal, že by v minulosti Jankovskú s Kočnerom nespájal, no doslova ho šokovalo, že sa on sám našiel v jednej zo správ uniknutej medializovanej komunikácie.

Denník N upozornil na fragment komunikácie, v ktorom Kočner píše Norbertovi Bödörovi, že by mali zavrieť „tých dvoch, čo útočia na Moniku“. „Používali políciu a súdy na to, aby ma zlikvidovali. A potom som sa našiel v tej Threeme. Nepovedali moje meno, ale chceli tých dvoch zatvoriť a v tom čase sa tak aj stalo,“ priznal pre HN Janíček.

Podnikateľa zadržali pred rokom vo veci ohovárania. O Jankovskej totiž tvrdil, že prijala od čongrádyovcov úplatok v hodnote troch miliónov slovenských korún, teda v súčasnosti asi stotisíc eur.

Ondro, dávaj si pozor

Podľa podnikateľa sa okolo neho a bývalej sudkyne pohybovali aj ďalšie osoby blízke Kočnerovi.

Na prelome milénií, v čase, keď Janíček prišiel o Fatimu, mal s prepisom nehnuteľnosti pomôcť Štefan Agh, bývalý Kočnerov spoločník z Gamatexu. „Raz mi povedal jeden známy: Dávaj si pozor Ondro, lebo ťa dolámu, dávaj si pozor na rodinu, pretože Jankovská chodí za Bödörom,“ povedal Janíček.

Práve spomínaný Norbert Bödör mal patriť medzi blízkych ľudí Mariana Kočnera, s ktorým komunikoval práve aj cez aplikáciu Threema.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.