Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2019, 14:40 Aktualizované dňa 26.08.2019 o 16:01

Pellegrini apeluje na Jankovskú: Je na jej zvážení, či táto situácia pomáha jej a Smeru

Premiér Peter Pellegrini odmietol "hysterické" výkriky opozície, že vláda nekoná.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) trvá na tom, že pokiaľ sa potvrdia podozrenia týkajúce sa štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (Smer-SD), bude rázne konať.

Nechce vynášať súdy na základe novinových článkov ani zasahovať do vyšetrovania.

Jankovská by podľa neho mala sama zvážiť, či súčasná situácia pomáha jej osobe a strane, ktorá ju nominovala. Pellegrini zároveň odmietol "hysterické" výkriky opozície, že vláda nekoná.

Chcem veriť, že aj pani štátna tajomníčka ako dospelá žena musí vnímať, že v tejto stupňujúcej sa hre je predmetom politického zápasu,“ povedal ma margo Jankovskej.

Pellegrini ďalej uviedol, že jediné informácie, ktoré má, sú, že „NAKA minulý týždeň viaceré osoby požiadala o poskytnutie mobilných telefónov“. Polícia okrem toho vo štvrtok uviedla, že mobilné telefóny zhabala v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Justícia musí vedieť odolávať akémukoľvek ovplyvňovaniu a musí rozhodovať nestranne a v duchu spravodlivosti,“ uviedol Pellegrini a dodal, že aby ju tak vnímali aj občania Slovenska, musia v štáte vynášať rozsudky súdy a nie novinové články alebo statusy na sociálnych sieťach.

Pellegrini dodal, že v súvislosti so zverejňovaním údajnej komunikácie medzi Marianom K. a Alenou Zs. sa rozbehla organizovaná hra, ktorá podľa neho nemôže vyšetreniu vraždy pomôcť.

Polícia vykonala vo štvrtok (22. 8.) zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Národná kriminálna agentúra zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala.

Jankovská polícii odovzdala mobilný telefón, zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov. Jankovská komunikáciu s Marianom K. odmietla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.