Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2019, 14:05

Vítam konanie polície, hovorí Madej zo Smeru o kauze okolo Jankovskej

Podľa Róberta Madeja je príliš skoro reagovať na situáciu.

Vítam konanie polície, hovorí Madej zo Smeru o kauze okolo Jankovskej
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

O prípade štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (Smer-SD) nie je ešte dostatok informácií. Hovorí to šéf parlamentného ústavnoprávneho výboru Róbert Madej (Smer-SD), ktorý si chce počkať na ďalšie konanie. Na prípad sa pozerá "s veľkým záujmom".

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala minulý týždeň u Jankovskej zaisťovacie úkony, štátna tajomníčka jej odovzdala mobilný telefón.

"Pozerám to s veľkým záujmom. Som zvedavý, ako sa to vyvinie. Nevieme dostatok informácií, nevieme, v akom procesnom štádiu je to, či sa niečo deje, vieme tam len o jednom úkone, takže počkáme si na ďalšie konanie," povedal Madej v pondelok pred novinármi. Dodal, že s Marianom Kočnerom si on sám nepísal.

Podľa Madeja je príliš skoro reagovať na situáciu. "Beriem na vedomie to, že podala nejaké trestné oznámenie, opakujem, že je to ešte príliš málo informácií, ktoré máme. Pre mňa ešte nie sú overené."

"Je to nóvum, aj pokiaľ ide o sudcov. Vítam konanie polície, pokiaľ vedia, čo robia a pokiaľ majú zákonný postup, tak môžem povedať, že budem ich konanie rešpektovať," odpovedal šéf výboru na otázku, či si pamätá, že by niekedy polícia zabavila mobilný telefón štátnemu tajomníkovi pre podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Viaceré opozičné strany trvajú na odchode Jankovskej z funkcie pre jej väzby s Kočnerom. Aj podľa prezidentky Zuzany Čaputovej je zotrvanie Jankovskej vo funkcii neobhájiteľné. Jankovská komunikáciu s Kočnerom poprela.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v reakcii na výzvy na jej odvolanie povedal, že bude konať, ak sa podozrenia potvrdia. Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) okamžite po potvrdení väzieb na Kočnera podá návrh na odvolanie Jankovskej. V prípade, ak by strana Smer-SD, ktorá ju do funkcie nominovala, trvala na jej zotrvaní v pozícii, zváži Gál demisiu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.