Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2019, 00:00

Systém motivuje liečenie pacienta, nie vyliečenie

„Zdravotníctvo potrebuje, aby sa zabudlo na politické hry a bojovalo sa za spoločný cieľ,“ povedal Michal Kaszas, analytik Boston Consulting Group, ktorý sa spolupodieľal na projekte stratifikácie nemocníc.

Systém motivuje liečenie pacienta, nie vyliečenie
Zdroj: Dreamstime

Aká bola vaša úloha pri vypracovaní stratégie stratifikácie nemocníc?
Na stratégii som pracoval ako konzultant v prvej polovici roku 2018. Stanovili sme si tri základné piliere projektu. V stratifikácii muselo zaznieť, kto má robiť čo. To znamená kompetencie nemocníc. Tým sme zabezpečili, že lokálna nemocnica sa nebude snažiť mať celú šírku portfólia služieb, ale bude robiť to, na čo je kompetentná. Určovali sme sieť nemocníc. No a k tomu patrí aj počet lôžok. Veľmi detailne sme si na úrovni ochorení analyzovali, ako sa to môže do budúcnosti vyvíjať. Odhadli sme koľko akútnych lôžok potrebujeme v sieti, podľa toho, kde ľudia skutočne žijú a kde vyhľadávajú zdravotnú starostlivosť. Treťou úlohou boli limity výkonov – cen

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.